Zuzka Pavelková – o uplynulé sezóně a letní přípravě

Sérii několika letních rozhovorů načneme se Zuzkou Pavelkovou. Dozvíme se, jak hodnotí svou uplynulou sezónu a taky, jak se chystá teď přes léto. Zuzka Pavelková hrála v letošní sezóně poslední rok za juniory. Většinu svého úsilí ale věnovala objíždění dospěláckých turnajů. V českém konečném žebříčku ji patří druhé místo v singlu a třetí místo v mixu. Na žebříčku BWF je nyní 221. na světě (nejlépe 208. místo 24.4.2011) a zároveň je po Kristině Gavnholt (57. příčka) druhou nejvýše postavenou českou hráčkou na světovém žebříčku.

Jak hodnotíš své výkony v uplynulé sezóně? Jsi spokojená se svým umístěním?

Letošní sezonu bych rozdělila na několik fází. Na začátku sezony a v první polovině byly forma i výsledky velmi dobré. Měla jsem natrénované z Malajsie a pak přijel Andrew Chang do Přerova a já mohla pokračovat v kvalitním tréninku. Potom ovšem přišlo na řadu dohánění školy a maturita, takže beďas šel stranou. Se svými výkony v uplynulé sezoně jsem nanejvýš spokojená – doteď nevím, jak jsem stihla odmaturovat se svými spolužáky. 

Který turnaj hodnotíš ze svého pohledu jako nejvydařenější a proč?

Velkou radost jsem měla z mezinárodního turnaje v Turecku. Odehrála jsem 3 kvalitní zápasy singla a ze své hry jsem měla skvělý pocit. Zejména ze zápasu s Belgičankou Lianne Tan. Možná bych měla brát častěji s sebou na turnaj svého bratra jako talisman.

V uplynulé sezóně jsi hrála za extraligový tým Jehnic. Podruhé v řadě jste vyhráli. V čem jsou družstva jiná, než hrát sama za sebe?

Družstva mám velmi ráda, protože jsem hodně dobrá ve fandění, což se tady hodí.V našem týmu byla vždy skvělá atmosféra, takže hrát za Jehnice bylo super.

A co příští rok? Bude zlatý hattrick?

Doufám, že bude. Sice už beze mě, ale věřím, že Jehnice titul opět obhájí. Budu jim držet palce.

Jak vzpomínáš na MČR, které se konalo letos poprvé v Přerově?

Vybaví se mi hektičnost a stresy před zahájením z důvodu organizace, největší předzápasová nervozita co jsem kdy zažila, smutek a zklamání ze zápasu, který se mi vůbec nepovedl, hrdost na svůj oddíl, jak skvěle a profesionálně zorganizoval turnaj (lépe jak někteří organizátoři mezinárodních turnajů), můj ksicht visel na každém rohu což bylo… divné. Dále jsem pociťovala velkou podporu ze strany přátel, známých a veřejnosti (ještě jednou všem děkuji!!!).

Jak se připravuješ přes léto? Vloni jsi trénovala v Malajsii, bude exotika i letos?

Teď trénuju fyzičku a v srpnu jedu trénovat do Dánska. Takže exotika menší jak vloni.

Dánsko je v Evropě tradičně silná badmintonová země. Jak ses k tomu dostala?

Hledala jsem místo v Evropě, kde by se dalo kvalitně trénovat, takže pochopitelně vyhrálo Dánsko. Dále tam jsou/byli i čeští hráči, kteří mě také trochu ovlivnili v rozhodování.

A máš už na nadcházející sezónu nějaké konkrétní plány?

Konkrétní ne. Nějaká představa by byla, ale to záleží na hodně okolnostech, takže o tom zase někdy příště. :-)