O klubu

Historie přerovského badmintonu se datuje již od roku 1967. Mezi zakládající členy patřili ing. Dubský, Vogler a Kalman. V průběhu dalších let dosáhli postupně řady úspěchů přerovští odchovanci. Z první generace patřili mezi nejlepší Válek, Wykrent, Papšíková. V další generaci pak především Pavelka, Kleinová (Pavelková) a Kubiš. Jiří Pavelka se svou manželkou hráli v letech 81-87 první ligu za TJ LOKO BRNO, od roku 1987 až do roku 1995 1. ligu za TECHNOPLAST CHROPYNĚ . Pavel Kubiš, hrající dnes za ČKD KOMPRESORY PRAHA hraje dodnes 1. Ligu. V Přerově dnes hraje a je oporou družstva chropyňský odchovanec Libor Heger, bývalý juniorský reprezentant, který hrál na mnoha mezinárodních turnajích.

Nové období přerovského badmintonu souvisí se založením nového sportovního klubu SK PIK Přerov v roce 1995 s cílem navázat na dřívější úspěchy mladých hráčů a vychovat z nich budoucí přeborníky a reprezentanty. Družstvo dospělých hned po jedné soutěžní sezóně, kdy muselo projít krajským přeborem postoupilo do druhé ligy, kterou tak hraje nepřetržitě od roku 1996. V roce 1999 získalo nejlepší historické umístění v II. lize, kdy skončilo třetí a v roce 2000 svůj úspěch ještě vylepšili získáním 2. místa ve II. lize.

V roce 2000 se klub přejmenoval na SK Badminton Přerov a pokračoval ještě lepšími výsledky! V sezóně 2000/2001 se umístila hráčka Milá na 1. místě konečného žebříčku ve čtyřhře kategorie U13. Družstvo „A“ dospělých skončilo ve II. lize na 3. místě. O rok později se družstvo „A“ dospělých umístilo opět na 3. místě ve II. lize a „B“ družstvo skončilo v krajském přeboru na 3. místě. V sezóně 2002/2003 se Milá v konečném žebříčku kategorie U15 umístila na 2. místě ve dvouhře a na prvních místech ve čtyřhře a mixu. Družstvo „A“ dospělých vyhrálo II. ligu a postoupilo do I. ligy, „B“ družstvo skončilo na 2. místě KP s ambicemi na postup do II. ligy. Nově se také objevilo dospělácké „C“ družstvo složené mimo jiné z několika dorostenců, které v kraji skončilo na 4. místě. V roce 2003/2004 se družstvo „A“ udrželo ve druhé lize, družstva „B“ i „C“ se umístila stejně jako v předešlé sezóně. Sezóna 2004/2005 znamenala velký úspěch pro mladou hráčku Pavelkovou. Ta se stala mistryní ČR ve dvouhře v kategorii U13. „A“ družstvo skončilo na 8. místě I. ligy, a tak spadlo do nižší soutěže. V sezóně 2005/2006 i 2006/2007 startovala obě družstva („A“ i „B“) v II. lize. Družstvo „C“ i nadále hraje KP, kde dostávají příležitost zahrát si mezi dospělými i dorostenci našeho klubu. Velkým úspěchem bylo pro Zuzanu Pavelkovou získání titulu Mistryně ČR 2007 v mixu kategorie U15.

V současné době SK BADMINTON Přerov trénuje všechny věkové kategorie počínaje přípravkou a konče dospělými. Každé léto pořádá kondiční soustředění na horských kolech. Několik nejlepších hráčů se také účastní mezinárodních turnajů.