Tři vicemistři České republiky v badmintonu žáků do 13 let jsou z Přerova

Ve dnech 26. a 27. listopadu se konalo ve slezské Vendryni Mistrovství České republiky žáků do 13 let. Z hráčů SK Badminton Přerov, z.s. si na toto mistrovství vybojovali účast v Elen Absatzová, Šimon Bezděk, Timon Krejčiřík a Martin Ondra. Nejepším a nejstabilnějším výkonem ve všech disciplínách se předvedla Elen Absatzová. Ve dvouhře dívek po skvělých výkonech prošla do semifinále, kde podlehla pozdější vítězce turnaje Hermannové z Benátek nad Jizerou. Pro sebe tak získala bronzovou medaili. Ve čtyřhře dívek pak spolu s Monikou Majerovou z Olomouce se stala vicemistryní České republiky. Ve finále děvčata podlehla dvojici Hermannová (Benátky)/Fedorková (SK Kometa Brno) 22:20, 21:11. Další cenný kov vybojovali Šimon Bezděk s Timonem Krejčiříkem ve čtyřhře chlapců. Po slabším úvodním zápasu, kde se především po nemoci nastoupivší Šimon Bezděk velice trápil, sehráli kluci dramatické semifinále proti klimkovickým bratrům Kniazovčíkovým, kde rozhodovaly koncovky obou setů. Po boji zvítězili 22:20, 23:21. Ve finále pak podlehli nejvýše nasazené dvojci Vrchotický (TJ Sokol Č. Budějovice)/Stružka (TJ Sokol Polabiny Pardubice 21:18, 21:17. Ziskem stříbrné medaile se tak stali vicemistry České republiky. K této medaili připojil ještě T. Krejčiřík páté místo ve dvouhře a v mixu, Š. Bezděk deváté místo ve dvouhře a mixu, M. Ondra 9. místo ve dvouhře a páté ve čtyřhře.

Úspěšný víkend podrthli ještě na postupovém turnaji kategorie U 17 v Karviné Lucka Skařupová, která zvítězila ve dvouhře a s Petrem Ondrou zvítězili také ve smíšené čtyřhře. Petr Ondra pak získal ještě bronz ze dvouhry chlapců.

Klub děkuje za podporu především městu Přerovu, Olomouckému kraji a NSA. Mladé přerovské badmintonisty podpořila také společnost Meopta – optika, s.r.o.