Dominik Kopřiva mistrem České republiky

Na medailová umístění z mistrovství republiky našich hráčů v kategorii U13 navázal tento víkend v Českém Těšíně Dominik Kopřiva vítězstvím ve dvouhře juniorů. Dominik měl v prvním kole volný los. Ve druhém přehrál Milana Kováře ze Sokola Radotín 21:10, 21:8. Ve čtvrtfinále Jáchyma Gerginova z Arionu Praha 21:9, 21:9 a v semifinále Ondřeje Běhounka z Ústí nad Labem 21:14, 21:15. Ve finálovém utkání zvítězil nad Danielem Dvořákem z Českých Budějovic 21:18, 21:14 a stal se zaslouženě mistrem České republiky. Obhájil tak suverénně loňský mistrovský titul z Brna. Na mistrovství předvedla skvělé výkony také Lucka Skařupová, která skončila na pátém místě. V prvním kole porazila suverénně Terezu Cirókovou 21:8, 21:12 a ve druhém Ivanu Treperovou 21:19, 21:8. Teprve ve čtvrtfinále odešla poražena od Markéty Kohoutové z Mostu, které po dobrém výkonu podlehla 21:11, 21:18. Již nyní, před posledním mistrovstvím republiky kategorie U17, kde máme ještě zastoupení v Lucce Skařupové a Petru Ondrovi, je možno konstatovat, že letošní sezóna byla jednou z nejúspěšnějších v historii přerovského badmintonu co se týká zisku medailí na kterých se podíleli 4 hráči. Stříbrné medaile Elen Absatzové, Šimona Bezděka a Timona Krečiříka a bronzovou medaili Elen Absatzové dokompletoval Dominik Kopřiva kovem nejcennějším.

Klub děkuje za podporu především městu Přerovu, Olomouckému kraji a NSA. Mladé přerovské badmintonisty podpořila také společnost Meopta – optika, s.r.o.