Předvánoční 2. kolo 2. ligy přineslo dvě výhry a remízu

V sobotu 17.12. se v Kopřivnici konalo 2. kolo 2. ligy SmBaS. Naše družstvo dospělých mělo dle rozpisu přiřazeny za soupeře týmy Olomouce, Opavy a Klimkovic C. Na turnaj jsme bohužel neodjížděli v úplně nejsilnější sestavě a dopředu jsme přemýšleli, zda splníme plán na postup do finále, což v sobotu představovalo minimálně dvě výhry. Při sestavách jsme tak často museli volit nejrůznější kompromisy, což se nám nevyplatilo v posledním zápase.

První utkání proti Olomouci jsme zvládli nad očekávání dobře a zvítězili jsme 8:0. Dlouhou bitvu na úvod dne odehrál Tomáš Riedl ve třetí dvouhře. Kuriozní bylo, že Tomáš vyhrál 2:1 na sety, ale kdyby o vítězství rozhodoval součet míčů, vyhrál by soupeř. Druhé utkání proti Opavě již bylo náročnější a o to víc nás potěšila výhra 5:3. Těžký zápas odehrál Zdeněk Zavadil ve dvouhře proti Veverkovi, kterého přehrál také díky svým „zavadilkám“. Třetí zápas proti Klimkovicím C se nám nevydařil podle očekávání. V utkání, které jsme měli vyhrát, jsme prohrávali dokonce 2:4 a remízu jsme si doslova vydřeli až v posledních dvou zápasech ženské a třetí dvouhry.

Nakonec patří poklona Tomovi, který dle soupisky nejslabší, uhrál z nás nejvíc setů a projevil bojovnou vůli i v zápasech, kde jsme s bodem nepočítali. Kéž by si z něj vzali příklad naši žáci a junioři ;-)

Fotky z ligy najdete na našem Facebooku. Fotky si můžete prohlížet i bez přihlášení.