Neúspěšný Krajský přebor U15

V sobotu 10.12. pořádal SmBaS a TJ Orlová – Lutyně krajský přebor hráčů kategorie U 15. Náš oddíl v něm reprezentovali pouze kluci Tomáš Drkoš, Ondřej Soják, Jirka Maňák a Tomáš Svoboda. Kvůli malému počtu děvčat se kluci nezúčastnili smíšených čtyřher, ale snažili se vybojovat postup pouze ve dvouhrách a čtyřhrách.

V prvním kole dvouher prohrál Jirka Maňák s Patrikem Mírou z Českého Těšína a Tomáš Svoboda s Honzou Bučkem z Kopřivnice. Ondrovi se podařilo po třísetové bitvě postoupit z prvního kola vítězstvím nad domácím Richardem Lukoszem, ale ve druhém kole už fyzicky nestačil na nasazeného Matěje Kozelského z Klimkovic. Nejdál se ve dvouhře dostal Tomáš Drkoš, který postupně vyhrál nad Filipem Häringem z Klimkovic a následně Martinem Slívou z Karviné. Čtvrtfinále už bohužel zakončil prohrou nad domácím hráčem Lukášem Frankem.

V párové disciplíně se nám také nedařilo a nepostoupili jsme ani z prvního kola. V první čtyřhře hráči, Dominik Kopřiva z Rožnova s Tomášem Matulou z Opavy poměrně hladce vyhráli nad našim párem Svoboda, Maňák. Ve druhé čtyřhře Soják s Drkošem hráli poměrně vyrovnaný zápas, ale po velkém množství nevynucených chyb pak nakonec podlehli páru Buček, Míra.

Fotky z turnaje najdete na našem Facebooku. Prohlížení je možné i bez přihlášení.