Petra Řihovská vyhrála na GPC U13 v Opavě

Z Přerova na turnaj vyrazili 4 hráči – Karolína Sýkorová, Petra Řihovská, Lukáš Chudárek a Jan Pavlík.

Hrály se dvě disciplíny – dvouhra (dívky i chlapci) a smíšená čtyřhra. U smíšené čtyřhry klasický pavouk s K.O. systémem, u dvouher švýcarský systém na 5 kol.

Turnaj začal mixem, naši hráči byli v párech Karolínka s Lukášem a Peťka s Honzou. Karolína s Lukášem zvítězili po velkém třísetovém boji nad dvojicí Eliška Veselá (Akademie Olomouc) a Adam Magdy Khail (SK Badminton Boreček Opava), ale na druhou dvojici (Anna Vavrečková a Mikuláš Hrubý, oba Akademie Olomouc) jim již síly nestačily. Bojovali ale o každý míček s výsledkem 21:19 a 21:12.

Peťka s Honzou zvítězili ve všech třech zápasech a dostali se tak až do finále, kde po dramatické bitvě i se slzičkami u soupeřů nakonec porazili na tři sety dvojici Kateřina Malá a Jakub Dajčar (Badmintonový klub Šumperk) – 19:21, 21:19 a 21:15. Získali tak v mixu první místo!

V singlech každý z hráčů odehrál pět zápasů. Karolínka vyhrála jeden zápas nad Eliškou Veselou a skončila celkově na 12. místě, z chlapců si lépe vedl Honzík– dva zápasy vyhrál a o dvě výhry bojoval ve třech setech, bohužel neúspěšně. Lukáš zvítězil jednou a dva zápasy se o výhru pokoušel také ve třech setech, bohužel ani jemu se to nepodařilo. Honza se umístil na 8. a Lukáš na 10. místě. Všechny tři hráče čeká v kategorii U13 ještě spousta dalších turnajů, kde zkušenosti z Opavy jistě zúročí.

Peťka prošla vítězně celým turnajem, v singlech všech pět zápasů vyhrála suverénně na dva sety a zaslouženě si i z dvouhry odvezla zlato.

Všem dětem gratulujeme a děkujeme za reprezentaci oddílu.

Fotky z turnaje najdete na našem Facebooku.

(text + foto: Lucie Řihovská)