Pět medailí z Krajského přeboru mladšího žactva a mladšího dorostu

Nekonečný maratón sobotních zápasů Krajského přeboru mladšího žactva a mladšího dorostu proměnili přerovští badmintonisté v zisk pěti medailí a ve dva postupy na Mistrovství republiky. V kategorii mladších žáků prošli do čtvrtfinále L. Szekeresz, A. Skyva a z děvčat J. Hrudíková a M. Studená. Především J. Hrudíková se tentokrát předvedla dobrými výkony a bojovným výstupem. Zaslouženě si svým pátým místem zajistila postup na Mistrovství ČR, které se bude konat v Hradci Králové. V kategorii U 13 jsme nakonec získali dvě medaile. Druhý nasazený pár Hrudíková/Studená potvrdil své nasazení, prošel až do finále, kde prohrál se Švábikovou a Závodnou z Klimkovic 21:12, 21:10 a získal stříbrné medaile. Debl kluků Skyva/Szekeresz prohrál v semifinále s chlapci z Těšína Hrabiecem a Kůrem 25:23, 21:13 a obsadil třetí místo. Cenné zkušenosti byly sbírat také nejmladší kluci T. Drkoš a O. Soják, kteří sice neokusili pocit vítězství, ale oba budou v této kategorii hrát ještě dva, resp. tři roky. V kategorii U 17 nás zastupovali K. Trnkalová, V. Pěčková a M. Šístek. Bronzovou medaili vybojovala ve dvouhře V. Pěčková a zajistila si tak postup na Mistrovství ČR. Druhou medaili, stříbrnou, získala ve čtyřhře spolu s Drapáčovou z Orlové. Výčet medailí doplnila K. Trnkalová spolu se Z. Bláhovou z Klimkovic bronzovou medailí ze čtyřhry dívek.