Hodnotíme loňskou přípravu (4): Jana

Jana je známá svou svědomitostí v letní přípravě. Nejradši má teoretický rozbor herních situací u videa. Vloni vážně-nevážně trénovala na Krétě. Vydařila se jí sezóna?

Jako jediná jsi vloni podstoupila letní přípravu v cizině. Jak pro tebe bylo přínosné cizí prostředí na rozdíl od domácího Přerova?

Je pravda, že jsem se vloni připravovala v cizině a letos v tom hodlám pokračovat, avšak prostředí, ve kterém má příprava probíhala/bude probíhat nelze označit za prostředí pro mě cizí. Na Krétu jezdím každý rok, už asi pět, šest let, takže se tam cítím jako doma. Samozřejmě, že podmínky jsou od těch“ pravých domácích“ odlišné a přestože už s nimi mám jisté zkušenosti, často mě překvapí. A právě naučit se jednat v těchto nečekaných situacích je výhodou mé přípravy na Krétě.

Tvůj cíl na uplynulou sezónu byla medaile z první ligy. Kde byla hlavní příčina jejího nedosažení?

Příčin je mnoho. Naše družstvo je nestálé, máme málo hráčů a bohužel i to málo často na lize chybí. Mohla bych jmenovat další důvody, ale raději přejdu k další otázce, neboť nedosažení medaile v letošní lize je pro mě velmi citlivé téma…

Jaké inovace chystáš do letní přípravy 2011?

Příprava bude hlavně psychická. Budu svádět boj ve vlastní hlavě, zda s badmintonem vůbec pokračovat.