Hodnotíme loňskou přípravu (1): Zdeňa

Minulé léto jsme několika vybraným jedincům položili několik vážně-nevážných otázek ohledně jejich letní přípravy. Po roce je tedy na místě vyhodnotit předešlé tréninkové postupy. Prvním dotazovaným je Zdeňa Zavadil.

Jak se ti vyplatila tvoje loňská letní příprava?

Přesto, že jsem loňskou letní přípravu kvůli neplánované bolesti zad pořádně neabsolvoval, obsadil jsem dne 11.12.2010 na GPC dospělých v Přerově 3. místo, což svědčí o velmi špatné letní přípravě mých soupeřů.

Jako svůj cíl do nové sezóny jsi chtěl přežít. Dařilo se to plnit? Poslední tréninky jsi už totiž chyběl.

To, že jsem dorazil na poslední trénink po svých, i když jen jako gratulant a ne hráč, dokazuje, že jsem přežil jak celou sezónu, tak i závěrečný horský kolotoč na kole na tradičním ukončení sezóny. V průběhu roku sice byly občas chvíle, o kterých jsem si myslel, že nepřežiji a někdy jsem si zase přál, aby nežil někdo jiný, ale jinak jsem si žil celkem mizerně, jako každý rok. Ale abych si jen nestěžoval, tak musím říct, že když se pořádaly nějaké akce, kde bylo dostatek jídla a pití, tak byly i světlé chvilky. Několika závěrečných tréninků jsem se nezúčastnil, protože moje záda skončila sezónu o 14 dní dřív.

Jaké inovace chystáš do letní přípravy 2011?

Jelikož mě právě přestaly bolet záda, tak bych to s tou letní přípravou 2011 moc nepřeháněl. Myslím, že volnou chůzí ve svém osobním volnu na nějaké volné místo na zahrádce a zvolna vyplavovat endorfiny, podporovat krevní oběh, snižovat riziko srdeční příhody a vysoký krevní tlak na optimální hodnotu pomocí lehce nahořklého nápoje z obilného sladu, vody a chmele mi k úplné kondici bohatě postačí.