GPC U13 a U17 v Českém Těšíně

V sobotu 20.10.2012 se naši hráči zúčastnili postupových turnajů GP C U 13 a U 17 v Českém Těšíně. Tři v kategorii do 17 let (K. Trnkalová, V. Pěčková, M. Šístek) a sedm v kategorii do 13 let (T. Mrázková, J. Hrudíková, M. Studená, I. Slivková, L. Zemánková, A. Skyva, L. Szekeresz).

V kategorii U 13 prožila svou premiéru L. Zemánková vítězstvím v prvním kole turnajového pavouka. Nejlepšího výsledku dosáhli ve čtyřhře dívek J. Hrudíková s M. Studenou když bez porážky prošly turnajovým pavoukem a ve finále porazili favorizovaný pár Benišová/Dobiášová z Kopřivnice 2:0 na sety. Nejlepší výkon z přerovských děvčat dovršila Jana Hrudíková, která ve dvouhře prohrála až v semifinále s vítězkou B. Fukalovou z Těšína. V boji o třetí místo a o postup na celorepublikový turnaj však vybojovala cenné vítězství v dramatické koncovce třetího setu, když otočila nepříznivý stav 16:19 s Dobiášovou ve své vítězství 21:19. Finálovou účast jsme měli i ve čtyřhře chlapců, kde L. Szekeresz s A. Skyvou prohráli s dvojicí Vitoš/Hrabiec z Těšína a obsadili tak 2. místo ze 14 účastníků čtyřher. Ve smíšené čtyřhře zaznamenala největší svůj dosavadní úspěch T. Mrázková, když se svým spoluhráčem Janem Sklenářem z Olomouce prohráli až ve finále a skončili tedy druzí z osmadvaceti mixových párů. Ve dvouhrách chlapců se tentokrát prosadili i L. Szekeresz a A. Skyva, kteří prohráli až v semifinále. V zápase o třetí místo byl úspěšnější A. Skyva.

V kategorii U 17 ve smíšené čtyřhře zvítězil pár A. Šařec (Český Těšín)/K. Trnkalová ve finále nad Vašátkem s Čajovou. Ve dvouhře dívek prošla do finále K. Trnkalová, ve kterém již nestačila na T. Švábikovou z Klimkovic a obsadila tak 2. místo. Finalovou účastí si však zajistila postup na celorepublikový turnaj. V semifinále prohrála se Švábikovou i druhá přerovská hráčka V. Pěčková a obsadila třetí místo. Čtyřhru dívek vyhráli Trnkalová s Bláhovou z Klimkovic. Ve dvouhře chlapců M. Šístek obsadil 9. místo, ve čtyřhře spolu s Viestem z Plesné skončili třetí.

Výsledky turnaje ke stažení: U13, U17