Zuzka Pavelková: Reportáž z MČR U17

Na MČR jsem odjížděla s cílem podat co nejlepší výkon a hlavně si tento turnaj užít. Natrénované jsem měla, a to, že jsem se v úterý na tréninku skoro nemohla trefit do míče, bylo znamení, že mi to na turnaji půjde.

1.zápas byl mix. Mým parťákem je Ivo Stoklas, který hraje za Liberec. Jelikož jsme neměli body, nebyli jsme nasazení a mohli jsme kdykoliv hrát s 1.nasazeným párem.
Los nám však na rozehrání přidělil soupeře Lucku Kolářovou a Pavla Vraníka, které jsme porazili 21:18 a 21:19. S tímto zápasem jsme nebyli moc spokojení, tak jsme se rozhodli, že příště do bude lepší.

V druhém kole jsme hráli proti Bětce Bášové a Adamovi Mendrekovi. Jak jsme se dohodli, tak jsme i udělali… vyhráli jsme 21:14 a 21:13. Tento zápas jsme odehráli v lepší kvalitě a věděli jsme, že když tak budeme hrát i v příštím zápase proti prvním nasazeným, tak můžeme vyhrát. Mezi osmi jsme tedy hráli proti Vojtovi Šelongovi a Janě Žwakové (vítězové posledního GPA U19). Soupeři měli v prvním setu setbol, ale my jsme bojovali až do konce a povedlo se nám stav otočit a vyhrát tento set 22:20. Bylo to velmi důležité, protože nás to povzbudilo a soupeře naopak rozhodilo. Druhý set jsme už vyhráli s větším rozdílem 21:12.

Na řadu přišla dvouhra. Byla jsem nasazená jako dvojka a v prvním zápase jsem porazila Kláru Červenkovou 21:7 a 21:12. Mezi osmi nejlepšími na mě čekala Katka Krejčová, se kterou jsem v této sezóně hrála už po několikáté (los není moc originální). Hrály jsme na mém neoblíbeném kurtu, protože na jedné straně bylo špatně vidět, ale co jsem mohla dělat než se s tím smířit? První set jsem vyhrála 21:15 a druhý jsem prohrála 21:13, takže na řadu přišel rozhodující 3.set. Skóre bylo velmi vyrovnané. Já jsem však měla více štěstí a zároveň chuť vyhrát. Třetí set tedy skončil 21:19 pro mě.

Začala se hrát čtyřhra kde jsem spolu s Katkou Tomalovou z Klimkovic porazila nejprve Annu Grufíkovou s Lucií Ježkovou 21:16 a 21:8.

Všechny disciplíny už byly v semifinále a času bylo dost, tak se rozhodlo, že se bude hrát semifinále mixa a debla v pátek. V mixu jsme se utkali s Pavlínou Pokornou a Tomášem Skálou, které jsme porazili 21:17 a 21:19 a byli jsme už ve finále, což bylo super!!!!

Pak jsme hráli semifinále debla s dobře sehraným párem Katka Hejdrychová a Bětka Bášová a vyhrály jsme 22:20 a 21:17. Myslím, že s pátečním výkonem můžu být spokojená a zasloužím si pořádnou masitou večeři!

V sobotu se začalo hrát poslední zbývající semifinále dvouher. Já jsem hrála proti Katce Tomalové a opět na mém neoblíbeném kurtu. Nyní jsem však měla více štěstí a získala jsem volbu strany. První set se mi moc nedařilo a prohrála jsem 21:17. V druhém setu to bylo lepší a udělala jsem si náskok 20:16. Měla jsem 4 setboly. To však ještě nic neznamená, protože to Katka dotáhla a získala mečbol za stavu 21:20. Jenže já přece neskončím po dvou setech! Tak jsem to otočila a vyhrála 23:21. Rozhodovalo se tedy ve třetím setu. Přetahovaly jsme se o každý balon a ani jedna nechtěla té druhé dát nic zadarmo. Já si však v poslední době věřím v koncovkách (které jsem natrénovala s Matějem) a tak jsem vyhrála 21:19. Měla jsem velkou radost a proto jsem se s chutí mohla pustit do finále mixa. Tam na nás čekala Katka Tomalová a Marek Löffler. Hráli jsme v klidu a 1. set jsme vyhráli 21:17. V druhém setu jsme prohráli 21:16, protože jsme se příliš nedrželi taktiky. Tak opět třetí, poslední set. Od začátku jsme si vytvořili náskok a ten jsme si udržovali až na konečný stav 21:13. Pak přišla velká radost z vítězství.

Finále debla jsme hrály proti Zuzaně Jeřichové a Pavlíně Pokorné, kde jsme prohrály první set 21:15, druhý vyhrály 21:11 a třetí jsme prohrály 21:18.

Ve finále dvouhry jsem hrála proti domácí Lucce Havlové, která měla kvalitní publikum a byla 1.nasazená. Všechny zápasy jsem hrála celkem rychle za sebou a donutit hlavu přemýšlet o taktice nebylo jednoduché. Alespoň že jsem se mohla opřít o mou fyzičku. Prala jsem se o každý bod, ale bez správného volení a umístění úderů to prostě nejde, i kdybych měla sedmimílové boty. Lucka vyhrála 21:12 a 21:13. A já jsem měla radost, že už nemusím nic vymýšlet a že můj poslední, 28.set turnaje, skončil.

S výkonem a s celým turnajem jsem spokojená. Největší radost mám samozřejmě z mixa, kterého jsem si velice užívala a hrála v klidu. Proto mám z vítězství ještě větší radost.

Na závěr bych chtěla poděkovat všem kteří mi pomáhali (Jan Pavelka-servis raket a sparing, Petr Novák + Jana Pavlíčková + Matěj Milý-sparing, Kamila Pavelková-kvalitní všestranný servis, Jiří Pavelka-osobní trenér a řidič) a těm, co mi fandili (hlavně Janičce Žwakové). Nejvíc však děkuji Ivovi za skvělého mixa.