Zuzana Pavelková: Trénování v Dánsku

Celý srpen jsem strávila v Dánsku, ve městě Odense, kde jsem trénovala v Badminton academy s místním klubem a dalšími zahraničními hráči, kteří průběžně přijížděli a odjížděli. Koučuje zde Lennart Engler, který mimo jiné badmintonově vychoval Viktora Axelsena. Z českých hráčů je tu se mnou Pavel Florián a Adam Mendrek.

Tréninky a prostředí v Odense mě natolik zaujaly, že jsem se rozhodla vrátit se sem a pokračovat zde v tréninku. Také budu v letošní sezoně hrát ligu za Odense.

Tréninky zde probíhají 2x denně a o víkendu jednou nebo dle domluvy. Velmi mi vyhovuje jejich systém a to 6 týdnů trénování jen jedné věci jako například obrany. První část tréninku je vždy zaměřená na tu samou věc po dobu 6ti týdnů a druhá část tréninku je zaměřená na zápasy a individuální trénink, kdy si každý hráč trénuje to, co potřebuje. Samozřejmě nechybí ani posilování a kondiční trénink.

Když porovnám trénování v Dánsku a Malajsii, tak je to úplný opak. V Malajsii to bylo vše o kvantitě, tady je to o kvalitě. V Malajsii to bylo zaměřené na běhání, v Dánsku mi konečně řekli, jak se můžu lépe a ekonomičtěji pohybovat, jak mám přesně hrát jednotlivé údery. Nyní se snažím vylepšit vše, co jsem se naučila stylem pokus-omyl. Malajsie měla také své plusy, ale myslím si, že trénování v Odense je pro mě v současné době přínosnější. Je velká škoda, že takové tréninkové prostředí v Česku nemáme.

Děkuji všem za podporu,

z Odense zdraví Zuzka Pavelková