Zlomili jste raketu? Nezoufejte.

Update 31.8. Takže po úterním tréninku můžu říct že se s raketou dá i hrát. Nějaký rozdíl oproti verzi „před“ jsem nezaznamenal, zato jsem zaznamenal několik vyhraných zápasů. Tím pádem děkuji panu Zelenému za opravu a přeji mnoho dalších spokojených zákazníků.

Někteří si jistě pamatují ten den kdy jsem za asistence Jirky Perutky zlomil svoji milovanou raketu Nanospeed 8000. V jiných oddílech jistě takovéto rakety zahazují do koše, ale u nás je to jinak. My totiž máme kapitána „C“ družstva Tomáše R. který je nám všem kamarádem a rádcem. Ten mi také doporučil firmu která se věnuje opravám zlomených raket a podobných sportovních nástrojů. Po delším váhání jsem s velkou dávkou skepse raketu pečlivě zabalil a poslal na adresu této firmy. Předtím jsem ovšem několika dotazy, jako např. o kolik naroste váha rakety, jakým výpletem ji vypletou (cena výpletu i práce = 140,-Kč), jestli už někdy vůbec viděly tento výrobek 3. tisíciletí zn. Yonex apod., otestoval majitele firmy. Po zodpovězení mých dotazů, kdy jsem nabyl dojmu že je to vlastně pobočka výrobního závodu Yonex, jsem podlehl!

Bylo mi řečeno že opravit se dá téměř vše, přírůstek váhy je zanedbatelný, používají badmintonový výplet Wilson Sensation 0.68 mm. Úps, Wilson výplet do mé Yonex rakety? Tak z toho jsem měl 2 dny průjem, ale co se dalo dělat. Napsal jsem požadavek na napětí výpletu 9 kg, přiložil originál Yonex nákres systému vypletení ( co kdyby mi udělali uzel o dírku vedle, to by byl průser) a raketu odeslal. 2 dny po odeslání rakety, kdy jsem se s ní v slzách loučil na poště na nádraží v Přerově, jsem napsal panu majiteli dotaz zda raketu obdržel a kdy bude opravená. Jelikož je to moderní firma a používají moderní komunikační prostředky jako e-mail a ICQ, za chvíli jsem obdržel odpověď, že raketu mají a bude opravena do 14 dní. Nezbývalo než čekat. Po 14 dnech jsem našel ve schránce oznámení o uložení zásilky. Vyzvedl jsem balík s raketou, zaplatil požadovanou částku a valil domů. Když jsem krabici rozbaloval, klepaly se mi ruce jak alkoholikovi po 2 dnech prohibice. No nebudu vás víc napínat, po vytažení rakety z obalu jsem teda čuměl. Raketa opravená tak, že kdo ji vezme poprvé do ruky tak nepozná že byla zlomená. Slepená a přelakovaná, že vypadá jak nová. Přikládám nějaké foto před a po, protože lépe jednou vidět jak 100x slyšet.

No jo, že vypadá, ale co když je to jen optický klam, že! Takže to prozkoumám trošku blíž a raketu otestuju. Co jsem potřeboval k otestování? Takže: raketu před opravou, raketu po opravě, přesnou digitální kuchyňskou váhu, jeden ohraný péřový míček a nástěnné hodiny (vysvětlím na závěr). Raketu jsem před opravou zvážil, takže zjistím co je to zanedbatelný přírůstek váhy. Šup ji na váhu, no je tam asi 2-3 gramy navíc. V ruce to ale poznat není, jen když ji položím hlavou vodorovně tak je cítit že opravená strana se tlačí dolů. No co se dá dělat. Ještě tedy zbývá vyzkoušet jestli vůbec výplet zn. Wilson pozná badmintonový míček. Po rychlém pohmatu to vypadá že by tam i mohlo být požadovaných 9 kg. Takže párkrát pinknu do míčku, zvuk dobrej, všechno jak má být. No teď ještě vyzkoušet co to udělá když do toho střelím. (Upozorňuji že vše provádím u mě doma, v bytě 3+1 v obývacím pokoji zcela sám beze svědků. Pokud nejste profesionálové, tak to sami nezkoušejte.) Takže jsem se do míčku opřel pořádným švihem směrem k protilehlé zdi vzdálené asi 3 metry. Wilson výplet zapružil, ozval se ostrý zvuk a míček vyletěl vysokou rychlostí směrem k již zmíněné zdi. Dříve jsem se zmínil v přehledu použitých rekvizit o nástěných hodinách. Tyto hodiny visí na stěně v obýváku již téměř 5 let, od té doby co jsme je dostali s mojí ženou svatebním darem. Takže sledujte! Míček letí vysokou rychlostí směrem ke zdi a my máme hodiny. Bohužel, ty hodiny nějakej debil pověsil zrovna na tu zmińovanou zeď, byl jsem to asi já. A kdo vystřelil ten míček? No taky já. A kdo bude mít problém? Bingo, zase JÁ!! O jednu desetinu vteřiny později se ozval ostrý zvuk č. 2! Trefil jsem se!! Čelní sklo na hodinách se rozletělo jak po zásahu kriketovým míčkem. Teda dávám výpletu Wilson za „Repulsion“ 10 bodů (kdo neví co to znamená nechť nalistuje příručku Yonex strana 138). Teď mě napadá že jsem do seznamu rekvizit zapomněl zahrnout smeták, lopatku, vysavač a mobil, kterým jsem manželce která nebyla doma vysvětloval že došlo k lokálnímu zemětřesení a odnesli to naše hodiny.

 

No co se dá dělat, připíšeme to k povoleným ztrátám. Každopádně první otestování dokazuje kvalitu provedené práce, takže se v úterý na tréninku těšte. Ovšem jestli se s raketou dá skutečně hrát a nebo ji dám Marečkovi na hraní za barák Vám řeknu až po tréninku!

Adresa firmy provádějící opravy:

https://www.sportenservis.cz/