Yonex Czech International 2007

Od 20. do 23. září se konalo v Brně v hale Vodova Mezinárodní mistrovství České republiky – Yonex Czech International. V neděli se odehrály finálové zápasy. Vítězem dvouhry mužů se stal Ind Arvind Bhat, který do hlavní soutěže postoupil z kvalifikace. Ve finále porazil rakouského hráče Jürgena Kocha 21:18, 21:13. Čtyřhru mužů vyhrál v divácky atraktivním zápase dánský pár Henriksen-Bonde, když porazili belgický pár Mawet-Claes 21:17, 18:21, 21:18. Čtyřhra žen byla pořadateli považována za možnou diváckou hrozbu. Naštěstí většina diváků čekala na finále ženské dvouhry a mixa a čtyřhru žen nějak přetrpěli. Dánky Kristensen-Pedersen porazily ruský pár Shimko-Bibik 21:11, 22:20. Finálový zápas dvouhry žen se odehrál mezi Holanďankou Van Cutsen a Angličankou Cann. Přestože byla anglická hráčka mnohem sympatičtější, vyhrála Van Cutsen 21:10, 22:20. Posledním zápasem byl mix. V něm se znovu ve finále objevili Dánové Bonde-Pedersen a ruský pár Nazarenko-Chernjavskaya. Dánové si z Brna po výsledku 21:19, 21:12 odvezli již druhé vítězství.  V hledišti haly bylo poměrně dost diváků, ale určitě ne tolik, kolik by si zasloužil u nás největší badmintonový turnaj. Finálové zápasy dvouhry a čtyřhry mužů přenášela živě ČT4 Sport a vy se na ně můžete podívat online na této adrese: https://www.ceskatelevize.cz/vysilani/23.09.2007/30729737104-09:20-4-mezinarodni-m-cr-v-badmintonu.html