Vánoční turnaj v Pustějově

Tento víkend se konal 13. ročník otevřeného KP ČOS a vánočního turnaje, který pořádal badmintonový oddíl TJ Sokol Klimkovice. Turnaj se poprvé konal v nové sportovní hale v Pustějově s 5 badmintonovými kurty.

Sobota  byla vyhrazena pro hráče kategorie U11 a U15. Kategorie U11 se zúčastnili, Viktor Klein, Tereza Suchánková a Johana Klapalová. V kategorii U15 to byly Tereza Mrázková, Jana Hrudíková, Ivana Slivková a Marie Studená. Soutěžilo se pouze ve dvouhrách chlapců a dívek systémem na dvě porážky.

V kategorii těch nejmenších bohužel na medaile nikdo nedosáhl, ale přesto se všichni snažili nedarovat svým soupeřům ani bod zadarmo.

V kategorii U15 se nejlépe dařilo Marušce Studené, která podlehla až ve finále Nele Němcové z Orlové. Po vyčerpávajícím finále ji čekal ještě jeden zápas s vítězkou kola poražených s Michaelou Moravcovou z Opavy. Po třísetové bitvě ji nakonec čekala odměna v podobě druhého místa.

V neděli hrály kategorie U13, U17, přičemž zástupce jsme měli pouze v té mladší – kluci Tomáš Kopecký, Tomáš Drkoš, Ondřej Soják, Jiří Maňák. Nejlépe se vedlo Tomáši Drkošovi, který ve dvouhře obsadil 5.-9. místo.