TZ: Vrchol badmintonové sezóny v Přerově

Ve dnech 4. až 6. února bude Přerov patřit badmintonu. Poprvé v historii pořádá místní SK Badminton Přerov 51. YONEX Mistrovství České republiky dospělých. Vrcholový turnaj sezóny začíná v pátek 4. února, kdy se rozehrají zápasy prvních kol. Program bude pokračovat v sobotu odehráním většiny zápasů včetně semifinále. Vrchol mistrovství v podobě finálových utkání je pak plánován na nedělní dopoledne. Turnaj se bude konat ve sportovní hale TJ Spartak (U tenisu 16), která se na tři dny promění ve výkladní skříň českého badmintonu. Celkem se za celý víkend odehraje na 150 zápasů od dvouher po čtyřhry.

„V Přerově je spousta lidí, kteří badminton hrají jako amatéři, náš klub dlouhodobě startuje v druhé nejvyšší soutěži. Tento sport se stává díky své rychlosti a fyzické náročnosti čím dál víc oblíbeným. Bylo tedy načase přivést do Přerova velký turnaj a představit badminton v celé své kráse široké veřejnosti,“ říká ředitel turnaje Jiří Pavelka. Diváci budou mít možnost vidět v akci ty nejlepší hráče z celé České republiky. Hala bude pro ně otevřena po celou dobu konání turnaje za symbolické vstupné. „Očekáváme účast obou našich olympioniků z Pekingu, Petra Koukala a Kristíny Ludíkové, a kompletní české špičky“ dodává Jiří Pavelka. Přitom Petr Koukal bude obhajovat své čtyři zlaté medaile z let 2007 až 2010 a Kristína Ludíková bude obhajovat titul z roku 2010. Barvy Přerova se chystá hájit Zuzana Pavelková. Ačkoliv věkem stále patří mezi juniorky, chtěla by stejně jako vloni dosáhnout na medaile.

„Srdečně zveme všechny příznivce tohoto dynamického a živého sportu k návštěvě mistrovství. Přijďte povzbudit hráče a vytvořte pro ně nezapomenutelnou atmosféru,“ zve diváky Jiří Pavelka. Jak je tedy patrné, v Přerově se začátkem února chystá přehlídka toho nejlepšího, co český badminton nabízí.

Tisková zpráva ke stažení ve formátu .doc

Zveřejnění:
zpravodajský server nejlepsi-adresa.cz
prerovsky.denik.cz