Tři zlaté pro Timona na GPC U13 ve Vendryni

V sobotu 15. ledna pořádal sportovní klub Vitality z.s. turnaje GPC pro kategorie U13 a U15. V kategorii U13 nastoupili z našich hráčů Šimon Bezděk, Timon Krejčiřík, David Navrátil a Alice Chudárková. 

V úvodních zápasech smíšených čtyřher nastoupili všichni naši hráči. David s Alicí, Šimon s olomouckou hráčkou Elen Absatzovou a Timon s Annou Pargačovou z Kopřivnice. Nejlépe si v této disciplíně vedl Timon s Annou, kteří se bez ztráty setu dostali až do finále, které završili výhrou nad Albertem Kňazovčíkem a Alžbětou Štarhovou. Šimon s Elen obsadili třetí místo po prohraném semifinálovém zápase s Timonem a Annou. 

Dalšího skvělého umístění se Timonovi podařilo získat ve dvouhře. Po vítězství nad Tomášem Gorným z Vitality, Johanem Kňazovčíkem z Klimkovic a Jakubem Durčákem z Karviné sehrál vítězný finálový zápas s Václavem Kozielkem z SK Vitality. 

Třetí vítězství získal Timon také ve čtyřhře, když se svým oddílovým spoluhráčem Šimonem zvítězili ve finále nad bratry Kňazovčíkovými z Klimkovic.

V kategorii U15 náš oddíl zastupovali, Jan Pavlík, Lukáš Chudárek, Karolína Sýkorová, Andrea Chupáčová a Šimon, který se účastnil pouze dvouhry. 

Nejvýraznějšího úspěchu v této kategorii se nám podařilo získat ve smíšené čtyřhře s Lukášem a Karolínou. Všechny zápasy, ke kterým naše dvojice nastoupila se odehrály na tři sety. I konečný finálový boj proti Ondřeji Kupcovi z Orlové a Jůlii Königové z Komety Brno byl třísetový. V něm už bohužel náš pár neměl dost sil k vybojování vítězného třetího setu, a po stavu 24:22, 18:21, 17:21 se z prvního místa radovali jejich protihráči.

Ve dvouhře se už našim hráčům nedařilo a všichni vypadli ve čtvrtfinálových kolech. Honza s Danielem Prstkem z Olomouce (21:11, 21:9), Lukáš s Tobiášem Steblem z SK Vitality (21:14, 21:15) a Karolína se Sarah Grednerovou z Orlové (21:11, 21:3).

Ještě jednu medaili za třetí místo se nám podařilo získat ve čtyřhře dívek díky Karolíně a její spoluhráčce Tereze Dejlové z Klimkovic po nevydařeném semifinálovém zápase proti pozdějším vítězkám čtyřhry dívek Sarah Grednerové a Jůlii Königové.

Galerii z turnaje najdete na našem Facebooku