Tři první místa na GPC U17 v Chropyni

V sobotu 8. června pořádal badmintonový oddíl TJ Chropyně otevřený turnaj GPC pro kategorii U17, kterého se zúčastnili i naši hráči, Jiří Maňák, Dominik Kopřiva, Lucie Skařupová a Andrea Řihovská. Turnaje se celkem zúčastnilo 14 chlapců a 9 děvčat.

Mezi osmi páry ve smíšené čtyřhře si zahrál Jirka s Andreou, a Lucka se Štěpánem Prekem z brněnského oddílu Badminton FSpS MU, z.s.Bohužel se nikomu z nich nepodařilo postoupit do dalšího kola.

Ve dvouhře chlapců postoupil Jirka do čtvrtfinále po výhře nad Lukášem Pavlicou z TJ Astra Zahradní Město. Tam už ale prohrál s Janem Frýdkem z Badminton Akademie Olomouc. V dívčí dvouhře se Andrea utkala s Terezou Durmiši ze Sokola Židlochovice. Po celkem vyrovnaném 1. setu, který skončil 23:21 pro Terezu se Andrea dopustila celé řady nevynucených chyb jak při podání tak v samotné hře a druhý set darovala soupeřce, která si výhrou 21:12 zajistila postup do semifinálového kola. V něm pak ale narazila na naši druhou hráčku Lucku, která do semifinále postoupila po výhře nad Terezou Cirókovou z BC 66 Ivančice. Lucka jako první nasazená hráčka Terezu přehrála ve dvou setech a nakonec ve finále zvítězila i nad Barborou Hořanskou z Badminton Akademie Olomouc.

V disciplíně čtyřher se do hry připojil i Dominik, který kvůli přímému postupu na celostátní GPA turnaje nehrál dvouhru a mix. Se svým deblovým partnerem Janem Frýdkem se postupně probojovali až do finále, které zakončili vyrovnanou, ale vítěznou bitvou nad brněnskými hráči Štěpánem Prekem a Lukášem Kurdiovským  21:14, 20:22, 22:20. V dívčí čtyřhře se na rozdíl od Andrey, která se svou spoluhráčkou první zápas prohrála, dařilo také Lucce. Se svou partnerkou Terezou Cirókovou se dostali až do finále, kde si zajistily 1. místo po výhře nad párem Durmiši – Líčková.

Fotky z turnaje najdete na našem Facebooku.