Tři medaile z turnaje dospělých v Olomouci

V sobotu 10.10. pořádal sportovní klub Badminton Akademie Olomouc turnaj GPC pro kategorii dospělých. Z našeho oddílu se po několika letech zúčastnili hned 4 hráči, jmenovitě: Karolína Trnkalová, Marie Studená, Lucie Skařupová a Dominik Kopřiva a dosáhli hned na tři medailová umístění.

Ve smíšené čtyřhře Karolína spolu s Vašátkem (Klimkovice) přehrál hned v prvním kole pozdější vítězný pár z Brna (Bureš/Otáhalová). Maruška se Slívou (Klimkovice) prošli hladce prvním kolem a ve druhém podlehli v třísetové bitvě páru Míra/Žurková.

Dvouhry přinesly přerovským hráčům výrazně lepší výsledky. V prvním kole se k naší smůle spolu utkaly Maruška s Luckou, kdy ve třech setech odcházela s vítězným pocitem právě Lucka. Ta se dál přes nasazenou jedničku Chumchalovou (7; 13) a Žurkovou (10; 7) dostala do finále, kde podlehla nasazené dvojce Metzové z Klimkovic. Karolína se v prvním kole utkala s Renatou Hánovou, kdy v prvním setu Karolína prohrávala 20:10 a tento stav se jí podařil otočit v její prospěch a vyhrála 22:20. V zápase nakonec ve třech setech zvítězila, poté však prohrála se svojí spoluhráčkou ze čtyřhry Frischovou.

Dominik, jako jediný mužský zástupce oddílu si v prvním kole poradil s Krčmářem (12;10) následně cílil na turnajovou dvojku Slívu z Kopřivnice. Po nervydrásající bitvě svého soka udolal ve třech setech (19:21; 21:18; 25:23). Následně přehrál také Slívu z Klimkovic (12; 10), v semifinále vyřadil Míru (16; 11) a ve finále se utkal s turnajovou jedničkou Chlubnou z Olomouce. Dominik ukázal, že v koncovkách měl na tomto turnaji navrch a Chlubnu porazil 21:19 ve třetím, rozhodujícím setu a stal se tak vítězem turnaje.

Čtyřher se zúčastnily pouze děvčata. Lucka společně s Maruškou podlehly páru Škarková/Chumchalová, kdy tyto dvě po prvním vyhraném kole zdolaly Karolína s Frischovou (Klimkovice) opět ve třech setech (11; -14; 15). Holky následně prohrály ve finále s mladším párem Metzová/Žurková.