Stříbrná medaile z Friedrichshafenu

Minulý čtvrtek se vydalo trio přerovských hráček, které v letošní sezóně dosahovaly nejlepších výsledků k Bodamskému jezeru do Friedrichshafenu na mezinárodní badmintonový turnaj. Zúčastnilo se ho letos 500 hráčů a hráček z deseti evropských zemí. V nejmladší kategorii do 11 let nastoupila M. Studená, do 15 let V. Pěčková a do 17 let K. Trnkalová. Nejlépe si vedla M. Studená. Ve dvouhře dívek vyhrála svou skupinu a i další zápas v turnajovém pavouku. Prohrála až ve čtvrtfinále a obsadil tak 5. místo. Ještě lépe si vedla ve čtyřhře, kde hrála s Chorvatkou M. Vitek. Po skvělém výkonu vybojovala děvčata nakonec stříbrnou medaili. K. Trnkalová ve dvouhře dívek obsadila ve skupině druhé místo. Lépe si vedla ve čtyřhře, kde postoupila se svou partnerkou do druhého kola. Ve vyrovnaném zápase druhého kola si však za stavu 9:7 udělala výron v kotníku a zápas musela skrečovat. Nejméně se na turnaji dařilo Veronice. Ve dvouhře obsadila ve skupině 4. Místo, ve čtyřhře prohrála v prvním kole. Výsledky turnaje na https://www.vfb-badminton.de/bodensee-jugendturnier-79/ergebnisse/results.