Soustředění je úspěšně za námi!

Od 20. do 25. července proběhlo oddílové soustředění našich hráčů kategorie U13 a U15. Tréninkovou kapacitu jsme navíc doplnili dvěma hráči z Brna a po jednom hráči z Hořovic, Kladna a Prahy. Opět jsme vsadili na vloni osvědčený koncept dvoufázových tréninků kolo + badminton. Zázemí jsme tentokrát měli zajištěné v Patriot Campu v Držkové, tělocvičnu nám poskytla základní škola v sousední Kašavě. Hostýnské vrchy pro hráče skrývaly nejen čistou přírodu, ale především tolik oblíbené kopce. Dohled nad přípravou zajistili naši zkušení trenéři Jiří Pavelka s Tomášem Riedlem a v neposlední řadě také hořovický Petr Koukal st.

Každodenní tréninkový program začínal ráno v 7:15 krátkým během a několika silovými a protahovacími cviky pod vedením Petra Koukala st. V 8 hodin následovala snídaně a po 9. hodině podle počasí začal trénink v hale nebo na kole. Oběd a odpolední odpočinek byl závislý na tréninkové skladbě celého dne. Přibližně od 15 do 18 hodin následoval druhý trénink a po něm zasloužená večeře a volno. Po loňské nemilé zkušenosti s ubytováním jsme letos vybrali mnohem lépe. V Patriot Campu se o nás postarali skvěle jak po stránce ubytování, tak i po tolik důležité stránce stravovací. To vše navíc ochotně, s úsměvem a za rozumnou cenu.

Cyklistické tréninky byly zaměřeny na zlepšení fyzičky hráčů. Celkem jsme absolvovali čtyři vyjížďky v rozmezí od 35 do 55 km a dětem jsme do cesty „postavili“ ty nejvýživnější kopce v okolí. Byly to především výjezdy Držková – Troják, Mikulůvka – Lázy, Rusava – Grapy – Hostýn, Chvalčov – Tesák, Rajnochovice – Tesák a celá řada dílčích kopečků. Počasí těmto tréninkům až na úterý přálo a my jsme nemuseli řešit žádné karamboly ani nečekané přeháňky. Hostýnské vrchy navíc disponují celou řadou lesních cest, kde je vyloučena automobilová doprava, a proto jsme nemuseli mít strach o bezpečí hráčů.

Tréninky v hale byly z velké části postaveny na zlepšování dynamiky a práce nohou, pohybu na kurtu a hraní sestav. Zápasy mezi hráči byly spíše okrajového charakteru. Pod vedením Petra Koukala st. si hráči vyzkoušeli nové cviky a sestavy, které jim zcela jistě obohatily průběh tréninků. Pod dohledem tří trenérů bylo samozřejmě obtížné jednotlivé cviky šidit, takže si hráči z každé tréninkové jednotky odnesli maximum.

Nakonec se hodí pochválit hráče za jejich fyzické výkony. I přes dílčí projevy nevole ze sebe vydali maximum a my jsme je v pátek odváželi zpět do Přerova patřičně unavené. Teď je jen na nich, jak naloží se získanou kondicí během zbytku prázdnin a samozřejmě v nové sezóně. Jelikož nic není zadarmo, je nutné během srpna dál budovat fyzičku například na kole, během nebo plaváním a dynamiku nohou kompenzovat třeba se švihadlem.

(A více fotek přibude již brzy!)