Sobotní turnaj GPC U17 v Podivíně

V sobotu 2. února pořádal badmintonový oddíl TJ Slavoj Podivín otevřený turnaj GPC pro kategorii U17. Náš oddíl jej odjeli reprezentovat Tomáš Svoboda, Jiří Maňák, Viktor Klein, Richard Hluší, Tomáš Drkoš a Lucie Skařupová. Turnaje se zúčastnili převážně hráči z Jižní Moravy, hlavně z brněnských oddílů. Ze Severní Moravy  zde měli zasoupení také TJ Sokol Klimkovice, BO Chance & Ridera Sport team, z.s. a BK Omega Olomouc.

V úvodních zápasech mixů si zahráli pouze Tomáš Drkoš s Luckou a Jirka s Denisou Granátovou z Olomouce. Jirka s Denisou se dostali do druhého kola, kde ale prohráli na tři sety s Natálií Skýpalovou a Tomášem Vrbkou. Tomášovi s Luckou se podařilo dojít až do semifinále. Tam už ale nestačili na první nasazený pár a pozdější vítěze mixu, Lucii Metzovou a Davida Smutného.

Ve dvouhrách se našim hráčům moc nedařilo. Nejdál, do čtvrtfinále se dostal pouze Tomáš Drkoš. Tam ale narazil na nasazenou jedničku Jakuba Diviše z brněnského oddílu Badminton FSpS MU, z.s.

Nejlepšího umístění se nám podařilo získat až v poslední disciplíně čtyřher. Tomáš Drkoš s Davidem Smutným z brněnského oddílu Badminton FSpS MU, z.s.celkem hladce postoupili až do finále, které završili vítězstvím nad párem Prek – Kurdiovský. V dívčí čtyřhře si naše Lucka zahrála s Lucií Krulovou, také z oddílu Badminton FSpS MU, z.s. a po dvou vítězných kolech se ve finále utkaly s dvojicí Metzová – Žurková. Po prvním prohraném setu 21:11 holky zabojovaly a druhý set vyhrály 24:22. Ale ve třetím setu se už ukázala zkušenost starších hráček a holky prohrály 21:4 a skončily tak na druhém místě.

Fotky z turnaje najdete na našem Facebooku.