Slivková na vítězné vlně

Víkend plný badmintonu. Na celostátní turnaj mladších žákyň do Mostu odjeli v pátek Jana Hrudíková, Marie Studená a Ivana Slivková. Ve smíšené čtyřhře mohla zasáhnout do bojů pouze Hrudíková. S kopřivnickým Slívou zvítězil v prvním kole. Ve druhém však podlehli třetí nasazené dvojici Palán/Antošová. Ve dvouhře dívek se opět utkala v prvním kole Hrudíková s nebezpečnou Kobylákovou z Astry Praha, se kterou změřila své síly již na prvním celostátním kole v Břeclavi a opět po boji zvítězila 2:1 na sety. Ve druhém kole však prohrála s Čihákovou z Hořovic 2:1 na sety. Studená se v prvním kole utkala s Hřebíkovou se kterou prohrála po boji 21:18, 19:21, 21:17. Poměrně příznivého losu využila Ivana Slivková, která v prvním kole přehrála Slavíkovou 21:12, 21:10. Ve druhém kole porazila po boji pátou nasazenou Hojnou z Benátek 21:19, 23:25, 21:16. Teprve ve čtvrtfinále podlehla vítězce turnaje Hadáčkové z Českých Budějovic 21:4, 21:6. Svými výsledky z posledních dvou týdnů se Ivana posunula na 14. místo v celostátním žebříčku. Páté místo si potom vybojovala Slivková rovněž ve čtyřhře dívek, kde hrála společně s Čihákovou z Hořovic a podlehli ve čtvrtfinále vítězkám turnaje Zuzákové s Krpatovou. Hrudíková se Studenou po několika výpadcích v úvodním kole, kde museli odvracet nepříjemný stav 16:19 ve třetím setu, nakonec po vítězství 21:19 v tomto zápase prošly až do semifinále, kde podlehli Krpatové se Zuzákovou 21:12, 21:16 a obsadily konečné třetí místo.

Pěkný výsledek, bojovnost, fyzická kondice a lepšící se herní projev Slivkové od zápasu k zápasu, pěkné třetí místo Hrudíkové se Studenou ve čtyřhře a obrovské rezervy v běžeckých, odrazových a fyzických schopnostech Marušky s Janou jsou základním hodnocením turnaje.

Po čtyřhodinové cestě z Mostu domů a šesti hodinách spánku se všechny tři dívky připojily v neděli ke druhé části výpravy (Szekeresz, Skyva, Mrázková) a všichni odjeli na GP C U15, který se konal v Českém Těšíně. Ve smíšené čtyřhře na tomto turnaji se nejvíce dařilo Hrudíkové, která s Chlubnou z Olomouce skončili pátí. Szekeresz a Skyva skončili v turnajovém pavouku na 9-16 místě. Ve dvouhře dívek M. Studená, po výhře v prvním kole nad Unuckovou z Klimkovic podlehla ve druhém kole Van Coppenolle 21:16, 21:9. T. Mrázková podlehla ve svém úvodním zápase druhé nasazené Škarkové z Kopřivnice 21:12, 21:10 a obsadila 9-16. místo. J. Hrudíková skončila pátá, když podlehla ve čtvrtfinále vítězce turnaje Fukalové 21:6, 21:19. Svůj úspěšný víkend potvrdila I. Slivková, která v prvním kole porazila třetí nasazenou Chumchalovou z Olomouce 21:19, 22:20. Pak pátou nasazenou Šlégrovou, rovněž z Olomouce 21:16, 21:17 a teprve v semifinále podlehla budoucí vítězce Fukalové z Těšína. Ve čtyřhře chlapců Szekeresz se Skyvou po vítězstvích v prvním a druhém kole podlehli ve čtvrtfinále Sklenářovi s Chlubnou z Olomouce 21:8, 21:12. Ve čtyrhrách dívek obě naše dvojice Slivková/Mrázková a Hrudíková/Studená postoupily do semifinále, kde svým soupeřkám podlehly a obsadily tak dělené třetí místo.