Sedmé trénikové kolo – 23.8.

Sedmé tréninové kolo nás čeká v úterý 23. srpna. Sraz bude tentokrát v 17:30 na křižovatce Želatovská/Kabelíkova u vjezdu ke garážím. Trasa měří v základní variantě 39km. Protože především první půlka je trochu pomalejší, podle mezičasu ve Lhotě můžeme volit patřičné zkrácení trasy. Až na krátký úsek (cca 200 metrů), který budeme tlačit, je trasa vedená z velké části po asfaltu a zpevněných cestách. Pokud se vrátí období dešťů, je trasa s drobnými kosmetickými úpravami sjízdná i za mokra.

Začátek trasy vede po silnici do Želatovic a Podolí. Přes zemědělské stezky přes kopec dojedeme do Hradčan a dále po silnici do Šišmy. Zde nás bude čekat krátký výjezd (spíše tlačení) po asi 200 metrů dlouhé kamenné cestě vymleté od vody. Po loukách a mezi poli dojedeme do Kladníků a dál po silnici do Lhoty. Ze Lhoty vede základní cesta lesní asfaltkou kolem Krásnice k Helfštýnu. Následuje sjezd do Týna a polňačkou do Podhůry. Od kamenolomu vede zpevněná cesta přes pole do Nových Dvorů. Poté jedeme po asfaltce po levém břehu Bečvy. U Oseka se napojujeme na cyklostezku vedoucí přes Grymov do Přerova.

Kdo chce jet, ať se nahlásí do komentářů – abych měl přehled, kolika lidí se mám dopočítat na srazu. Klidně přizvěte své známé, pokud mají odvahu a sílu. Zahrádku s kofolou si zvolíme na místě. Doporučuji cyklistickou helmu, pro mladší 18ti let je povinná. Akce se koná na vlastní nebezpečí mimo působnost SK Badminton Přerov.