Otevřený přebor ČOS a klimkovický Vánoční turnaj, 9.1.2016

Druhý lednový víkend pořádal klimkovický oddíl badmintonu 14. ročník otevřeného KP ČOS a Vánočního turnaje, který se konal ve sportovním areálu Ridera sport v Ostravských Vítkovicích.

Sobota patřila hráčům kategorie U13 a U17. Hrály se všechny disciplíny – dvouhra, čtyřhra a mix. Za náš oddíl kategorii U17 reprezentovala Maruška Studená a kategorii U13 Johana Klapalová, Tereza Suchánková, Viktor Klein a poprvé si byli turnajovou atmosféru vyzkoušet i Michael Malátek a Richard Hluší. Jako na všech turnajích, tak i zde se tradičně začalo smíšenými čtyřhrami. Nejdále se v této disciplíně dostala Maruška Studená, která hrála s Martinem Slívou z Kopřivnice. V semifinále prohráli až s párem Němcová, Twardzik z Orlové a skončili tak na třetím místě.

Po odehrání smíšených čtyřher se pokračovalo dvouhrami. V kategorii těch mladších první zápas vyhrála pouze Tereza Suchánková, která v dalším zápase prohrála s Kateřinou Osladilovou z Klimkovic. O hodně lepší výsledek se povedl Marušce Studené, která po dramatické třísetové bitvě v semifinálovém kole porazila svou soupeřku Barboru Otáhalovou z Židlochovic a postoupila tak do finále kde podlehla Nele Němcové z Orlové.

V závěrečných čtyřhrách se podařilo našim nejmladším klukům, páru Hluší-Malátek, vyhrát první kolo, a Viktor Klein spolu s Adamem Pospíškem z Klimkovic prohráli až v semifinále a získali třetí místo. Marušce Studené se dařilo ještě lépe a ke dvěma medailím bronzové a stříbrné přidala ještě zlatou za první místo spolu s Nelou Němcovou.