Nedělní Grand Prix C U13 v Brně

V neděli 31. března se naši hráči, Lukáš Chudárek, Honza Pavlík, Karolína Sýkorová a Petra Řihovská zúčastnili otevřeného turnaje Grand Prix C, který pro kategorii U13 pořádala  T.J. Sokol BC RSC Brno – Tuřany z.s. Hrály se všechny disciplíny systémem K.O. na jednu porážku a ve dvouhrách také zápasy o umístění.

Ve smíšené čtyřhře si spolu zahráli Honza s Petrou a Lukáš s Karolínou. Honza s Petrou jako třetí nasazený pár nehráli 1. kolo. Lukáš s Karolínou 1. kolo vyhráli, ale pak bohužel narazili na naši druhou dvojici, se kterou pak prohráli 21:9, 21:13 a umožnili jim tak dostat se do semifinále. Tam pak už naši hráči nestačili na první nasazený pár a pozdější vítěze mixu Lukáše Thora a Julii Königovou z Brna a prohráli s nimi 21:14, 21:15.

Ve dvouhře chlapců se Lukášovi podařilo postoupit z prvního kola po výhře nad brněnským hráčem Antonínem Horákem, ale ve druhém už nestačil na Jakuba Dajčara ze Šumperka. Honzovi se zase podařilo vyhrát jeden zápas nad Tadeášem Holcem ze Vsetína, ale další už prohrál s nasazenou dvojkou Maxmiliánem Horákem z Brna. Ve dvouhře dívek se také naší nejmladší hráčce Karolíně podařilo postoupit z prvního kola. V prvním zápase si poradila ve dvou setech s brněnskou hráčkou Klárou Fliglovou 21:14, 21:14, ale další zápas s Nicol Piterkovou už byl nad její síly. Petra jako první nasazená hráčka postupně porazila své soupeřky a dostala se až do finále. Tam už ji ale zastavila druhá nasazená hráčka Barbora Kubáková z Českých Budějovic. I když v zápase svou soupeřku několikrát překvapila taktickou hrou, k dosažení vyššího počtu bodů jí chyběla rychlost a lépe zvládnutá technika některých úderů.

V závěrečné disciplíně čtyřher se našim klukům i holkám podařilo získat ještě dvě třetí místa. Lukášovi s Honzou po výhře nad brněnským párem Horák – Vahalík, a Karolíně s Petrou také nad brněnskou dvojicí Fedorková – Ženatá. I když o postup do finále sehrály třísetovou bitvu závěrečný třetí set patřil jejich soupeřkám Kláře a Nele Fliglové.

Výsledky turnaje zde

Fotky z turnaje najdete na našem Facebooku