Mistrovstvi světa v Kuala Lumpur

Vážení přátelé, 13.8. 2007 nám začíná 16. mistrovství světa v Kuala Lumpur (Malajsie). Máme v této soutěži čtyři zástupce – Petra Koukala, Jana Frölicha, Kristínu Ludíkovou a Martinu Benešovou. Petr vyfasoval v 1. kole hráče Tsue Seng Leea z Malajsie, Honza Yan Kit Chana z Hongkongu. Největšími favority jsou samozřejmě Lin Dan [1] z Číny a domácí hráč Lee Chong Wei [2].

Zúčastnit by se měl i můj oblíbenec Taufik Hidayat [8]. Protože se svou manželkou očekávali přírůstek do rodiny, Taufik nedávno prohlásil že bude hrát pouze v případě že jeho žena porodí před začátkem MS, což se stalo. Taufik má syna, možná to pro něj bude motivace a pořádně zabojuje, přestože nedávno prohlásil že každoroční konání MS ubírá tomuto šampionátu na prestiži a uvítal by kdyby se MS hrálo jednou za 2 roky. Dalšími ze známých tváří jsou Peter Gade a Kenneth Jonassen z Dánska. Doufám že to dotáhnou co nejdál, zkušeností jistě mají oba dost.

Největšími favority i přesto stále zůstávají Lin Dan a Lee Chong Wei. Lin Dan jako světová jednička již v přípravě zničil několik párů bot a v hale kde trénuje každý večer opravují díry v podlaze, které tam zůstávají po sériích jeho dělových smečí. Minulý týden prý navíc při jednom z výskoků poškodil stropní osvětlení, to ale asi bude pouze sprostá pomluva.

Lee Chong Wei každý večer běhá po Kuala Lumpur v olověné vestě. Vestu ale nenosí kvůli zvýšení intenzity tréninku jak by si mnozí znalí trenéři 1. a 2. třídy mohli myslet. Používá ji z důvodu své nízké tělesné hmotnosti a momentálního období silných větrů v Malajsii. Naposled když běžel bez vesty, tak ho to odfouklo dost daleko od tréninkového centra a musel se vrátit stopem! ( dle agenturních zpráv měl údajně na hlavě při návratu eskymáckou hučku, podle jeho přítelkyně je to však jeho nový hairstyle). Lee má navíc výhodu dobrého losu, protože v jeho polovině pavouka není nikdo z trojice Dan, Hidayat, Bao. Teoreticky by ho ve čtvrtfinále měl čekat Peter Gade, na něhož si Lee v domácím prostředí věří, vždyť doma již porazil i No. 1 Lin Dana. Hlavní starostí organizátorů během jeho zápasů bude hlídat aby nikdo v hale neotvíral dveře aby ho případný průvan nevytlačil z kurtu ( logicky při zápase nepoužije olověnou vestu, že). Držíme palce Lee!

Každopádně se těším na přímé přenosy, ČT prý chystá do vysílání celé badmintonové bloky, bude to asi 15-20 minut 2. setu čtvrtfinále 4hry žen, konečný výsledek se dozvíme ve večerních zprávách na Nově od Pavla Poulíčka. Nebo, možná, snad ČT překvapí? Uvidíme.

Odkazy:

Rozlosování – https://www.internationalbadminton.org/draws.asp