Mistrovství ČR kategorie U19, 20.-21.2.2010

Ihned po příjezdu z ME v Polsku jsem se vydala do Ústí nad Labem na MČR U19. Hrála jsem zde všechny disciplíny, ale po tom, co mi moje spoluhráčka Lucka Havlová řekla, že nechce hrát debla jsem se zaměřila na mixa a singla. Myslím, že je škoda, že jsme spolu nehrály, protože nejen že bychom byly 1. nasazené, ale hlavně bychom se mohly více sehrát. Zahrála jsem si tedy s Lucií Kolářovou a vypadly jsme mezi osmi.

Mixa jsem hrála s Ivem Stoklasem a byli jsme nasazení jako 3. – 4. Jelikož jsme spolu letos hráli velice zřídka, tak jsem brala jako veliký úspěch postup do semifinále, kam jsme se dostali po boji s Katkou Tomalovou a Lukášem Kurzem. (21:19,21:19). Zde jsme se potkali s 2. nasazeným párem Bětkou Bášovou a Tomášem Skálou a vyhráli jsme 21:10, 15:21, 21:18, což jsme opravdu nečekali. Ve finále jsme hráli s 1. nasazeným párem Lucií Havlovou a Lukášem Zevlem. Nepovedlo se nám držet se taktiky a prohráli jsme 21:13, 21:16. Ještě jednou musím pochválit Ivův příjem podání, který byl na tomto turnaji hodně dobrý, ale konečné umístění je ještě lepší. :-)

V singlu jsem byla 2. nasazená a v mém prvním zápase jsem porazila Veroniku Úblovou 21:11, 21:9. Ve čtvrtfinále mě potrápila Lucka Černá, která hrála velmi dobře. Naštěstí jsem ve 3.setu dovedla otočit nepříznivý stav 15:18, dát 6 bodů v řadě a vyhrát 21:15, 17:21, 21:18. V semifinále jsem nastoupila proti Tereze Lajdové. Tento zápas jsem měla pod kontrolou a dovedla jsem soupeřce vnutit hru. Vyhrála jsem 21:12, 21:11. Ve finále jsem hrála podle očekávání proti Lucce Havlové. 1. set jsem prohrála 21:9. Ve druhém jsem si vytvořila náskok, se kterým jsem vyhrála 21:18. Rozhodující set jsem prohrála 21:10. Přesto, že jsem špatně volila údery a hrála tam, kde to soupeřka čekala, byl zápas velmi vyrovnaný a podle slov diváků výsledek 9 a 10 tomu neodpovídal.

Dvě druhá místa po týdnu plném cestování mě potěšila.