Máme 3. místo ve 2. lize!

V sobotu 21.2. se v Olomouci konal tradiční vrchol 2. ligy SmBaS spojený se zaslouženou relaxací ve wellness Omega Centra. Přerovské družstvo se do finále probojovalo z 3. místa v základní části. Družstva na 3.-6. místě jsou nalosována do čtvrtfinálového kola, 1. a 2. družstvo je automaticky nasazeno do semifinále.

V prvním zápase nás čekalo opět družstvo Klimkovic B. Podle výsledků z předchozího kola jsme byli bezpochyby papírovými favority. Ke sportu však patří určitá pokora a je nutno říct, že naše vítězství 6:1 nebylo zadarmo. Nejvíce se na své body nadřeli v třísetových bitvách singlů Petr Večerka a Zuzana Bláhová. Koncokvy obou setů nevyšly v mixu Zdeňkovi Zavadilovi s Karolínou Trnkalovou (20:22, 19:21).

V semifinále nás čekal hratelnější soupeř a to družstvo Kopřivnice B. Počáteční optimismus z dobře napsané sestavy nakonec vystřídal rozdíl jednoho setu v náš neprospěch. Vývoj zápasu probíhal podle našich propočtů – co se mělo vyhrát se vyhrálo, co se mělo prohrát se prohrálo. Do posledního zápasu jsme nastupovali s mírnou výhodou vedení 4:3, ovšem pro celkové vítězství bylo potřeba zápas vyhrát. Zdeněk Zavadil si v závěrečném singlu vybral pravděpodobně nejslabší chvilku letošní sezóny a Kopřivnice srovnala na 4:4. V této soutěži o vítězi v případě remízy rozhoduje poměr setů, který byl pro nás nepříjemných 8 ku 9.

Místo finále jsme si nakonec zahráli zápas o 3. místo s družstvem VŠB Ostrava. Především Zdeněk Zavadil si vylepšil své skóre a se Zuzanou Bláhovou vyhráli mixa (21:14, 16:21, 21:16) a s Jiřím Pavelkou čtyřhru včetně dramatické koncovky 2. setu (21:17, 28:26). Sestrovražedný boj předvedly v singlu Jana a Dáša Pavlíčkovy, kdy úspěšnější byla za Ostravu hostující Dáša. Průběžný výsledek 4:3 a průběžný rozdíl setů 10:7 způsobil, že o pátý bod jsme nehráli, jelikož i naše případná prohra a remíza 4:4 by znamenala vítězství na rozdíl setů.

Zápisy o utkání, výsledky zápasů i celkové výsledky 2. ligy najdete na těchto odkazech na webu smbas.net. Gratulujeme Českému Těšínu k vítězství a přejeme mu mnoho sil v baráži o 1. ligu.

Za fotky děkuji Tomáši Davidovi z Kopřivnice.

foto13 foto12 foto11 foto10 foto9 foto8 foto7 foto6 foto5 foto4 foto3 foto2 foto1