Lucka Skařupová zlatá a stříbrná na celostátním turnaji mladších žáků, Dominik Kopřiva vítězí na turnaji GPC U 17 v Olomouci

Na 1. celostátní turnaj GPA U13 do Jihlavy se sjelo 24 nejlepších chlapců a dívek z České republiky. Naše Lucka Skařupová vstupovala do soutěže v pozici druhé nasazené ve dvouhře, první nasazené ve čtyřhře dívek spolu s Katkou Osladilovou z Klimkovic a 5 nasazené ve čtyřhře s Markem Waliszewskim z Metalurgu Ostrava. Ve smíšené čtyřhře ukončila svou cestu pavoukem s M. Waliszewskim ve čtvrtfinále v těsné koncovce 21:19 ve třetím setu s pozdějšími finalisty Fucimanem a Soukupovcou. Ve dvouhře dívek porazila Lucka postupně P. Benišovou z Kopřivnice (17:21, 21:10, 21:18), T Jirákovou z Hořovic (21:10, 21:7), v semifinále L. Krulovou z Brna (21:9, 21:8). Teprve ve finále podlehla nejtěsnějším rozdílem své partnerce ze čtyřhry K. Osladilové (21:19, 21:19).

Ve čtyřhře dívek měla Katka s Luckou v prvním kole volný los, ve čtvrtfinále zvítězily nad párem Koliášová, Treperová (21:18, 21:15), v semifinále nad Bártovou s Jarošovou (21:11, 21:12). Ve finále pak děvčata přehrála dvojici Krulová, Hálková (19:21, 21:15, 21:10). Kompletní výsledky zde:

V sobotu se pak v Olomouci konal také postupový turnaj kategorie U 17. Z přerovských se ho zúčastnili Dominik Kopřiva, Tomáš Drkoš, Tomáš Svoboda a Jirka Maňák. Zatímco T. Drkoš, J. Maňák a T. Svoboda své zápasy prohráli v prvním kole, Dominik Kopřiva z pozice pátého nasazeného celý turnaj dvouhry chlapců ovládl. Postupně porazil Honzu Ovčačíka z Olomouce (21:11, 21:7), Davida Slívu z Klimkovic (17:21, 21:17, 21:9), Matěje Kozelského z Klimkovic (21:16, 23:21) a ve finále Tomáše Matulu z B.O.Chance (18:21, 21:17, 21:9). Zaslouženě si tak vybojoval postup na celostátní turnaj kategorie U 17. Kompletní výsledky zde: