Lucka Skařupová dvakrát bronzová na Mezinárodním turnaji na Slovensku

O víkendu se konaly v Trenčíně dvě významné mezinárodní badmintonové akce. V juniorské kategorii do 19 let se hrálo FZ FORZA Junior 2019, kterého se zúčastnil Dominik Kopřiva a v kategorii do 15 let to byl Slovak Youth International U15 2019, kde startovala Lucka Skařupová. Dominik, vzhledem ke svému věku (v této kategorii bude hrát ještě další 3 roky), jel především na zkušenou a nevedl si vůbec špatně. V prvním kole se mu podařilo porazit nasazeného Belgičana Houthoofda 21:23, 21:19, 21:7. Ve druhém pak prohrál ve vyrovnaném zápase s Rakušanem Tomicem 21:15, 22:20. Ve čtyřhře pak spolu s Davidem Smutným podlehli ruskému páru Lebedev/Velp 21:13, 21:6.

Celkem 25 setů v 10 zápasech pak absolvovala Lucka Skařupová v soutěžích Slovak Youth International. V mixu sice prohrála se svým partnerem Vrbkou s Burgetem a Bártovou 12:21, 23:21, 21:19, vše si však naprosto vynahradila v singlu a deblu. Pro třetí místo ve dvouhře, kde startovalo 48 dívek musela zvítězit v pěti zápasech za sebou. Nejdramatičtější byl boj o postup ze skupiny, kde svedla boj s B. Bursovou. I když Lucka prohrávala ve třetím setu již 18:10 a 20:16, zvítězila nakonec ve 25:23. V pavouku pak zvítězila nad Anetou Vašíčkovou 21:14, 21:19 a ve čtvrtfinále porazila Maďarku Szalai 21:16, 21:14. V semifinále pak podlehla ve třech setech další Maďarce Hart. Ve čtyřhře dívek spolu s Luckou Krulovou měly v prvním kole volný los, ve druhém přehrály po dlouhé bitvě Maďarky Szalai a Torba 24:22, 17:21, 21:18 a ve čtvrtfinále opět po dlouhé bitvě porazily Osladilovou s Koliášovou 18:21, 21:17, 21:19, když třetí set byl opět jako na houpačce. Obě Lucky již prohrávaly ve třetím setu 11:4 a 19:16. Pět bodů za sebou však znamenalo jejich vítězství ve třetím setu 21:19 a postup do semifinále. V něm pak podlehly Ukrajinkám 2:0 na sety a odváží si tak ze čtyřhry bronz.