Lucie Skařupová vítězí ve čtyřhře v německém Friedrichshafenu, Dominik Kopřiva stříbrný

Za účasti 565 hráčů se konal v německém Friedrichshafenu mezinárodní turnaj v badmintonu – 51. International Bodensee-Jugendturnier, jehož se zúčastnili nejlepší přerovští hráči Lucie Skařupová a Dominik Kopřiva. V kategorii chlapců do 15 let startovalo 79 hráčů, v kategorii dívek do 13 let 45 dívek. Ve dvouhře dívek Lucka vyhrála svou skupinu, když porazila hráčky z Rakouska a Německa shodně 2:0 na sety. Ve vyřazovacím pavouku nejprve porazila Anju Blazinu ze Slovinska, nasazenou jako číslo 6. V dalším kole však podlehla své partnerce ze čtyřhry a pozdější vítězce celého turnaje K. Osladilové 2:0. Dominik ve své skupině hráčů do 15 let dvakrát zvítězil nad hráči z Německa, podlehl však Yoanu Gamperovi ze Švýcarska a nepostoupil tak ze skupiny. Chuť si však spravil ve čtyřhře, kde se probojoval se svým partnerem T. Matulou až do finále. Postupně porazili pár ze Švýcarska 2:0, pak z Německa 2:0, ve čtvrtfinále šestý nasazený švýcarský pár a v semifinále druhý nasazený pár z Rakouska. Podlehli až ve finále dalšímu rakouskému páru Sarosi/Tomic (21:11, 21:17).

Až do vítězného konce prošla turnajem ve čtyřhře děvčata L. Skařupová s K. Osladilovou. Suverénně vyhrály svoji skupinu, když porazily páry z Německa, Slovinska a Švýcarska. Ve vyřazovacím pavouku ve čtvrtfinále porazily německou dvojici Stieler/Zorn (21:11, 21:12), v semifinále další německou dvojici Pfeiffer/Wulandoko (21:15, 21:14) a ve finále Švýcarsky Ruhanda/Schlapfer (21:14, 21:13) a zaslouženě si odváží pohár za vítězství.