Jedno zlato a čtyřikrát bronz z KP ČOS a Vánočního turnaje v Ostravě

V sobotu 16.11. a v neděli 17.11. pořádal badmintonový oddíl TJ Sokol Klimkovice v Ostravě 18. ročník mezinárodního KP ČOS a Vánočního turnaje pro kategorie U11, U13, U15 a U17. V sobotu jsme se ho zúčastnili ve složení: Karolína Sýkorová, Petra Řihovská, Lukáš Chudárek a Honza Pavlík kteří hráli v kategorii U13. Za kategorii U17 nastoupili Jirka Maňák a Tomáš Drkoš. 

V úvodní disciplíně smíšených čtyřher kategorie U13 si spolu zahráli, Karolína s Lukášem a Petra s Honzou. Oběma našim párům se postupně dařilo postupovat až do čtvrtfinále. Tam už ale po dlouhém zápasu a psychicky náročné koncovce třetího setu (22-24; 21-13; 22-20) skončila Karolína s Lukášem a z výhry se radovali jejich protihráči Anna Vavrečková a František Ryba z Badminton Akademie Olomouc. Tento pár se následně utkal z naší druhou dvojicí, Honzou a Petrou. Tato další třísetová bitva tentokrát vyzněla ve prospěch naší dvojice. Poslední třísetový finálový souboj s první nasazenou dvojicí Jakubem Dajčarem a Kateřinou Malou ze Šumperka dokázal náš pár také dotáhnout do vítězného konce a získal tak zlatou medaili.

Ve dvouhře chlapců se Lukáš i Honza po dvou úspěšných zápasech probojovali do čtvrtfinále. Tam už pak Honza prohrál s kopřivnickým Liborem Raškou, a Lukáš zase s nasazenou jedničkou Ondrou Kupcem z Orlové. V dívčí dvouhře měla z našich dívek dobře našlápnuto Petra. Jako první nasazená postupně přehrála všechny své soupeřky, ale v semifinále si už nedokázala poradit z polskou hráčkou Amelii Krzakala a skončila tak na třetím místě. Karolína si z dvouhry odnesla dvě vítězství a prohrála až s třetí nasazenou hráčkou Axmanovou z Olomouce. Dvě třetí místa se nám podařilo získat také v disciplíně čtyřher. V semifinálových zápasech Lukáš s Honzou prohráli s Ondrou Kupcem a Vítem Oswaldem, a Petra se svou spoluhráčkou Julií Königovou neporazily Veroniku Čížovou a Amelii Krzakala.

V kategorii U17 si mix zahráli také oba naši kluci. Tomáš s kopřivnickou Adélou Špačkovou a Jirka s těšínskou hráčkou Kateřinou Kniezkovou. Bohužel se ani jednomu nepodařilo dosáhnout na medaili. Ve dvouhrách prohrál Tomáš svůj první zápas s Honzou Ovčačíkem z Olomouce, který poté ve čtvrtfinále zastavil v postupu i Jirku. Ve čtyřhře Tomáš s Jirkou nedokázali v semifinále porazit opavské hráče Ondřeje Lubeníka a Mikuláše Matouška, ale získali tak útěchu v podobě třetího místa.

Výsledky turnaje
Fotky z turnaje na našem Facebooku