Jedna zlatá pro Petru Řihovskou v Olomouci a dvě zlaté v Šumperku

V sobotu 2. listopadu pořádal badmintonový oddíl v Olomouci turnaj GPC pro kategorii U13. Soutěžilo se ve dvouhrách, které se hrály ve skupinách s následným postoupením vítěze do pavouka, a ve čtyřhrách, klasickým K.O. systémem. Ze čtyř našich hráčů Karolíny Sýkorové, Petry Řihovské, Honzy Pavlíka a Lukáše Chudárka postoupily ve dvouhrách ze skupiny jen Petra a Honza. V prvním kole pavouka ale bohužel oba dva vypadly. Petra prohrála s Nikolou Zbořilovou z Badminton Akademie Olomouc a Honza nestačil na Libora Rašku z Kopřivnice.

Petra Řihovská s medailí

V disciplíně čtyřher hrál Honza s Lukášem a podařilo se jim postoupit z prvního kola. Z dalšího čtvrtfinálového kola, kde se utkali s Vítem Oswaldem a Ondřejem Kupcem se jim už postoupit nepodařilo. V dívčí čtyřhře si naše Karolína Sýkorová zahrála s klimkovickou hráčkou Terezou Dejlovou. Také jim se po dramatické hře podařilo vyhrát první kolo nad hráčkami z SK Vitality Slezsko, Alenou Roikovou a Agátou Čmielovou. Další, druhá nasazená olomoucká dvojice Karolína Axmanová a Anna Vavrečková už ale byly nad jejich síly. Skvělého úspěchu ve čtyřhře dosáhla Petra Řihovská se svou spoluhráčkou Bárou Holou z Klimkovic. Postupně se přes tři kola probojovaly až do finále, které završily vítězstvím nad olomouckými hráčkami Nikolou Zbořilovou a Elou Wiedermannovou.

V neděli 3. listopadu se naše výprava tentokrát ve složení Petr Ondra, Martin Ondra, Lukáš Chudárek, Timon Krejčiřík, Šimon Bezděk a Petra Řihovská vydali na turnaj GPC U13 do Šumperka. Zatímco kluci jeli na turnaj hlavně sbírat zkušenosti, Petra jako první nasazená hráčka ve dvouhře jela ukořistit nějakou medaili. Podařilo se, a po čtyřech vyhraných zápasech a bez ztráty jediného setu získala zaslouženě první místo. Další úspěch také zaznamenala ve čtyřhře, kde se svou spoluhráčkou Julií Königovou z SKP Kometa Brno po jedné dvousetové a dvou třísetových vyhraných bitvách postoupily až na nevyšší zlatou příčku.

Fotky z turnaje najdete na našem Facebooku.