GPC U15 v Olomouci

V sobotu 7. ledna se v Omega centru v Olomouci pořádal GPC turnaj hráčů kategorie U 15. Náš oddíl se ho zúčastnil ve složení Tomáš Drkoš, Jiří Maňák, Viktor Klein, Tomáš Svoboda, Richard Hluší, Tereza Suchánková a Lucie Skařupová.

V disciplíně smíšených čtyřher hrál Tomáš Drkoš s Lucií Skařupovou a Tereza Suchánková s Ondřejem Petruškou z TJ Sokola Klimkovice. Bohužel se ani jednomu páru nepodařilo postoupit z prvního kola, i když Drkoš se Skařupovou odehráli poměrně vyrovnaný zápas s Kateřinou Osladilovou a Janem Ovčačíkem, kde prohráli ve třetím setu 23:21.

Ve dvouhrách dívek narazila Lucie Skařupová v prvním kole na nasazenou Valérii Žurkovou z Opavy a zápas prohrála 21:9 a 21:13. Tereze Suchánkové se podařilo postoupit z prvního kola po výhře nad Annou Slívovou z Kopřivnice, ale už ve druhém kole se utkala s první nasazenou Lucií Metzovou z Klimkovic a prohrála s ní 21:6 a 21:10. Ve dvouhrách chlapců z prvního kola postoupili pouze Jirka Maňák po výhře nad Davidem Pešátem z Olomouce a Viktor Klein porazil Jana Frýdka také z Olomouce. V dalších kolech už bohužel na své lépe připravené soupeře nestačili. Nejdál se jako čtvrtý nasazený dostal Tomáš Drkoš, který ve čtvrtfinále prohrál s Tomášem Matulou z Opavy 21:17 a 28:26.

V závěrečných čtyřhrách se do druhého kola dostala dvojice Svoboda, Maňák po výhře nad Martinem a Vojtěchem Minářem z Olomouce a Drkoš s Janem Lázničkou z Klimkovic porazili náš pár Hluší, Klein.

Od nového roku nastoupil mezi naše mladší hráče Dominik Kopřiva, původně hráč Rožnova pod Radhoštěm. První turnaj v novém roce i v novém oddíle zahájil skvělým výkonem, kde ve finále dvouhry porazil loňského mistra republiky kategorie U13 Matěje Rzeplinského z Českého Těšína. Další vítězství se mu podařilo získat ve finále čtyřhry spolu s Tomášem Matulou z Opavy. Ve smíšené čtyřhře s Lucií Metzovou z Klimkovic prohráli ve finále ve vyrovnaném souboji s Denisou Granátovou a Matějem Rzeplinskim ve třetím setu 21:16.