Divákem na Denmark Open

V Odense se od úterý 18.října koná Denmark Open – nejvyšší soutěž v badmintonu, tzv. World Superseries Premier. Turnaj je pro první světovou desítku hráčů povinný.

Na organizaci se podílí snad celý „můj“ dánský klub. Turnaj se koná v hale, kde 2x týdně trénujeme, ale kvůli turnaji se vše změnilo k nepoznání. Je úžasné, že můžu být u toho a vidět, jak se takový turnaj organizuje. Já osobně jsem pomáhala v pátek 14.října, kdy to všechno začalo (myslím přípravu haly, organizátoři měli samozřejmě práci mnohem dříve). Je fajn, že jsem mohla přidat ruku k dílu a vidět konečný výsledek bylo úžasné. Jako hráč si většinou neuvědomuji, kolik práce za tím je. Prostě jen přijdu do haly a hraju. Nejvíce mě nadchla konstrukce na světla a samotné osvětlení a to, že je někdo schopný se vyznat v té hromadě drátů a kabelů, co bylo všude kolem. Já jsem pomáhala stavět kurty v tréninkové hale, chystat židle a křesla, připravovat uvítací tašky pro hráče a nosit všechno možné. Takže po tom, co jsem v pátek viděla ten zmatek, a pak v úterý přišla do haly již na samotný turnaj, to byla opravdu obrovská změna.

Ale pojďme už k samotnému turnaji. Je skvělé vidět, jak se hala den ode dne zaplňuje diváky. V úterý na kvalifikaci přišlo jen pár lidí, ale na hlavní soutěž a zejména na dánské hráče už bylo celkem plno. Atmosféra je čím dál tím lepší, musí být vážně nádherné v tom hrát! S výjimkou toho, když hrajete proti Dánům, to pak máte proti sobě celou halu.

Je neskutečné sledovat všechny ty úžasné hráče, nádherné zápasy a bombastické výměny. Nejhorší ale je, že všechny zápasy jsou skvělé a pak nevím na který z nich se mám dívat. Nemůžu vybrat zápas, o kterém bych mohla říct, že byl nejlepší, musela bych vyjmenovat skoro všechny. Například nemůžu říct, že zápasy, které skončily velkým bodovým rozdílem, byly pro diváka horší než třísetové bitvy. Zkrátka nic jiného, než úžasné a vyrovnané výměny tu k vidění není. Dnes se těším na další zápasy a žádný si nenechám ujít! :)

Na konec jedna zajímavost. V obchodě „Ketshop“ (pozn.: specializovaný obchod na raketové sporty) měla probíhat v úterý 18.10.  autogramiáda za účasti Dan Lina a loňského vítěze turnaje Jana Jorgensena. Mělo to trvat 30 minut. Zašla jsem se tam tedy podívat. V 17 hodin přijel Dan Lin s nějakým jeho „šéfikem“. Po pěti minutách podepisování šéfik řekl: „končíme, končíme, jedem“. Za celou dobu Dan Lin neřekl ani jedno slovo (ani pozdrav), tvářil se pořád stejně a stále sledoval šéfika, jestli je vše OK. (ale možná to je jen proto, že neumí anglicky…) Takže jsem došla k závěru, že si Číňan bez povolení nedojde ani na záchod. Jinak jsem očekávala, že tam bude více lidí, ale asi Dáni nemají Dan Lina v lásce nebo přišli v 17:10 a Dan Lin už tam nebyl.

Z Danish Open zdraví

Zuzka Pavelková