Čtyři zlaté medaile o víkendu 7. – 8. září 2019

Víkend 7. – 8.9. byl plný badmintonu. Přerovští hráči se zúčastnili několika turnajů. Turnaje kategorie „B“ do devatenácti let se zúčastnila Maruška Studená. Turnaje GP C U 17 v Přerově se zúčastnila Lucka Skařupová a Barbora Baranová. Turnaje GP C U 15 v Rapotíně se zúčastnili Lucka Skařupová, Barbora Baranová, Petra Říhovská a Andrea Říhovská. Maruška Studená v Ivančicích na GPC U19 nastoupila do mixu s Adamem Vojtěchem. Po vítězství v prvním kole podlehli dvojici Slíva/Petrušková 21:10, 21:13. Vše si Maruška vynahradila ve čtyřhře, kde nastoupila po boku Radkou Šilhavé. Děvčata prošly až do finále, kde porazily Markétu a Annu Kohoutovou 21:15, 22:20. Koncovky děvčatům na tomto turnaji skutečně vycházely. Zajímavostí je vítězství v prvním setu 30:29, 22:20 nad Otáhalovou a Chadimovou.

V domácím prostředí na GPC U17 v přerovské badmintonaréně si došla pro dvě vítězství Lucka Skařupová. Bez ztráty setu si došla pro vítězství ve dvouhře a spolu s Luckou Krulovou z Brna i pro vítězství ve čtyřhře ve dvou dramatických finálových koncovkách 23:21, 21:19. Dvě vítězství doplnila ještě pátým místem v mixu spolu s Janem Ovčačíkem z Olomouce. Medailové umístění přerovských děvčat rozšířila ještě Barča Baranová, která ve čtyřhře spolu s Vrbovou z Olomouce získaly bronz ve čtyřhře dívek.

Svou třetí zlatou medaili pak o tomto víkendu získala v Šumperku na GPC U 15 Lucka Skařupová. Všechny své tři zápasy dvouhry dívek vyhrála bez ztráty setu. Po jednom zápase ve dvouhře vyhrály i Petra Říhovská a Barča Baranová. Barča pak ještě vyhrála i jeden zápas mixa. Úrodu medailí tohoto víkendu završila Andrea Řihovská třetím místem ve čtyřhře dívek spolu s Jordovou ze Šumperku.

Výsledky turnaje GP B U 19 v Ivančicích

Výsledky GP C U 17 v Přerově

Výsledky turnaje GP C U 15 v Rapotíně

Galerie z turnaje GPC U17 na našem Facebooku