Badminton School očima Zuzky Pavelkové

Jak jsem se účastnila Badminton School

Zobrazit fotogalerii

Evropská badmintonová unie pořádá každoročně v době letních prázdnin Badminton Summer School pro mládežnické kategorie. Letos padla volba na Českou republiku jako pořadatele tohoto mezinárodního setkání hráčů a trenérů z celé Evropy. Já jsem měla štěstí, že jsem mohla strávit jeden týden v této společnosti.

Účastníci se sjížděli v sobotu odpoledne do Sportovního centra v Nymburku, kde pro nás pořadatelé připravili 21 badmintonových kurtů a skvělé zázemí, které velmi dobře znám z reprezentačních soustředění. Nejskvělejší je jídlo, kde si můžeme vybírat ze 4 chodů včetně zeleninových salátů, ovoce a dezertů. Žádná školní jídelna!

Nakonec se nás sešlo 66 hráčů (z toho 9 z Česka) a 35 trenérů. Nejdříve jsme byli rozděleni do malých skupin po šesti hráčích, každá skupina měla své tři trenéry a vždy bylo dodrženo pravidlo, že nikdo z nás nebyl ze stejné země. Já jsem byla přidělena do skupiny s Jeny z Finska, Heidar z Islandu, Andrew z Irska, Florian z Francie a Simon z Itálie. Našimi trenéry byli An z Belgie, Radu z Rumunska a Roland z Rakouska. Každý den začínal společnou rozcvičkou a následoval dopolední program ve velkých skupinách, kdy jsme hráli různé sestavy. Po obědě probíhal trénink v malých skupinách, kdy se nám naši trenéři věnovali individuálně. Tento trénink se mi líbil nejvíce, i když jsem někdy měla problémy s angličtinou. Zde v praxi se „trochu“ lišila od našich THEMEs ve škole :-P. Ve středu odpoledne byla příjemná změna programu. Místo hraní badmintonu jsme všichni jeli lodí z Nymburka do Poděbrad a zpět.

Během celého Summer School proběhly dva turnaje – jednak turnaj mezi skupinami a turnaj všech účastníků, kde jsem byla 2. ve skupině. Každý účastník Summer School dostal na závěr společnou fotku, tričko a zhodnocení jeho práce s popisem silných a slabých stránek a doporučení na zlepšování. V pátek večer se všichni rozloučili na diskotéce, které jsem se však kvůli dřívějšímu odjezdu nemohla zúčastnit, ale i přesto se všichni se mnou srdečně rozloučili.

Tento týden se mi moc líbil. klidně bych takhle trénovala celé prázdniny, což zní asi „trochu“ divně :-)). Pokud to bude možné, ráda se stejné akce zúčastním i příští rok!