3. kolo II. ligy SmBaS vítězně

V sobotu se v Opavě konalo 3. kolo II. ligy SmBaS, které bylo zároveň posledním kolem základní části. Naše družstvo mělo již zajištěný postup mezi šestici nejlepších, ale stále visel otazník nad pořadím, ze kterého budeme postupovat. Dokonce jsme měli i teoretickou šanci skončit v základní části na 2. místě. To však kromě našich dvou vítězství bylo podmíněno i určitou kombinací výsledků soupeřů, což neklaplo.

Na turnaj jsme neodjížděli v nejsilnější sestavě, jelikož Petr Večerka musel na poslední chvíli do práce a Tomáš Riedl ml. se na nás „vykašlal“ úplně. Ve složení Jan Pavelka, Jiří Pavelka, Jan Říha, Tomáš Riedl, Zdeněk Zavadil, Jana Rudolfová, Jana Pavlíčková a Zuzana Bláhová jsme nastoupili k úvodnímu zápasu proti Olomouci. Ten jsme podle očekávání vyhráli, ovšem místo 8:0 to bylo 7:1, protože Zdeněk si ve dvouhře natáhl sval a zápas nedohrál.

Do utkání proti Klimkovicím „B“ jsme tak mohli počítat se dvěma singlisty a dvěma „méně pohyblivými“ hráči. Teoretická šance na postup ze 2. místa zde stále byla, ovšem naše vyhlídky na vítězství nad Klimkovicemi „B“ byly čím dál menší. Nakonec se ukázalo, že hráčské zkušenosti jsou více než pohyblivé tělo. Jiří Pavelka spolu se Zuzkou Bláhovou vyhráli mixa, kterého odběhala Zuzka. Ve druhé čtyřhře mužů Jiří Pavelka s Tomášem Riedlem předvedli neskutečnou souhru vyhazování a obrany, na kterou mladí kluci z Klimkovic nedokázali najít účinnou odpověď. Důležitý bod pak ve dvouhře uhrála Zuzka Bláhová, která ve třech setech porazila svou klimkovickou kolegyni Jančatovou. Ve třech setech zvítězily ve čtyřhře Jana Pavlíčková s Janou Rudolfovou a tím zvýšily skóre na 4:2. Další vítězné body uhrál ve dvouhře Jan Pavelka a Tomáš Riedl, který předvedl v posledním zápase obrovskou bojovnost.

Po odehrání základní části máme za sebou 5 výher, jednu remízu a jednu prohru, což nám nakonec na 2. místo nestačilo. Ve finále půjdeme pravděpodobně ze třetího místa znovu na Klimkovice „B“ (výsledky 3. kola ještě nebyly zpracovány). Finále se hraje 21. února v Olomouci. Ze šesti nejlepších týmů se systémem K.O. rozhodne o vítězi, který získá právo sehrát baráž o I. ligu.