2. kolo družstev žáků v Orlové

V sobotu 5. 11. se v Orlové pořádalo 2. kolo oblastního přeboru smíšených družstev žáků. Z našeho oddílu jsme se ho zúčastnili v neúplné sestavě dvou děvčat, Terezy Suchánkové, Elly Grigárkové a tří chlapců, Tomáše Svobody, Ondry Sojáka a Tomáše Drkoše. V tomto kole našimi soupeři byly postupně družstva z TJ Rožnova pod Radhoštěm, Sokola Klimkovice „B“, TJ Orlové-Lutyně a TJ Slavoje Český Těšín. I když jsme proti každému družstvu nastupovali se ztrátou jednoho bodu, snažili jsme se hned na začátku každého utkání získat v prvním zápase výhru a tím i dosáhnout vyrovnávacího bodu.

V zahajujícím zápase proti hráčům z Rožnova uhráli první bod Ondra Soják s Tomášem Drkošem ve čtyřhře. V následujících dvou zápasech jsme ale zase o dva body přišli. Za stavu 3:1 pro Rožnov jsme si moc nadějí na výhru nedávali, ale následující zápasy, všechny odehrané na tři sety se nám podařilo v další tři body proměnit a tím jsme získali první výhru a porazili tak Rožnov 4:3.

Další utkání s družstvem Klimkovice „B“, se neslo v duchu utkání prvního. První vítězný bod získali ve smíšené čtyřhře Tomáš Drkoš s Terezou Suchánkovou. Další dva zápasy jsme prohráli, následující dva vyhráli a nakonec se rozhodovalo v závěrečné dvouhře chlapců, ve které konečný výsledek na 4:3 pro Přerov upravil Ondra Soják vítězstvím nad Michalem Oswaldem.

Třetí soupeř, který nás čekal bylo domácí družstvo z Orlové. Ti ve všech s námi odehraných zápasech potvrdili svou roli favoritů soutěže a nedarovali nám ani jeden vítězný bod a zaslouženě vyhráli 7:0.

Nejdramatičtější utkání nás čekalo na závěr soutěže s družstvem Českého Těšína. V něm jsme postupně po jednotlivých zápasech střídavě získávali bod my anebo soupeř. V konečném sedmém zápase ale bohužel Tomáš Drkoš nestačil na Matěje Rzeplinského a vítězný čtvrtý bod získali Těšínští hráči.

03 08 22

Fotky z turnaje najdete na našem Facebooku.