2. GPC U13 v Olomouci

V sobotu 22.11.2014 se v Olomouci konal druhý turnaj kategorie GPC U13. Z našeho oddílu se ho zúčastnilo celkem 9 hráčů. Ondřej Soják, Tomáš Drkoš, Tomáš Svoboda, Tomáš Kopecký, Filip Pochyla, Viktor Klein, Tereza Suchánková a Johana Klapalová. Kromě Filipa Pochyly a Tomáše Svobody si naši hráči zahráli všechny tři disciplíny, dvouhru, čtyřhru a smíšenou čtyřhru.

Ve smíšené čtyřhře se nejdál dostal Tomáš Drkoš spolu s Vendulou Míčkovou z Orlové, kteří na 3 sety prohráli ve čtvrtfinále s Matulou a Hromadovou z Opavy.

Ve dvouhře chlapců se Tomáš Drkoš dostal do čtvrtfinále po výhře nad Vlastimilem Roletzkym z Olomouce, kde pak bohužel nestačil na druhého nasazeného hráče Davida Slívu z Klimkovic.

Ve čtyřhře chlapců postoupili do druhého kola Tomáš Drkoš s Ondrou Sojákem.

Pro ostatní hráče to byla další zkušenost v tom, že pokud budou chtít nějakého výsledku na turnaji dosáhnout, musí začít brát vážně už přípravu na něj. Nestačí jen přijít na trénink popovídat si s kamarády a zapinkat si s míčkem přes síť. Měli by se na tréninku odnaučit říkat slova to nejde, to neumím, mě se nechce, to mě nebaví. Každý jsme jiný, někomu trvá déle než se naučí nějaký úder nebo pochopí jak má správně provádět daný cvik. Ale každý by se měl snažit provádět jednotlivá cvičení co nejlépe, soustředit se na ně a snažit se opravovat chyby, na které je trenér upozorní.

(text Zdeněk Zavadil)

09 08 07 06 05 04 03 02 01