1. místo Petry Řihovské z přeboru Klimkovic

V sobotu 6. dubna se konal 15. ročník přeboru Klimkovic a MS Župy ČOS. Sobotního turnaje, který se pořádal pro kategorie U13 a U17 se zúčastnili, Tomáš Svoboda, Tomáš Drkoš, Lukáš Chudárek, Honza Pavlík a Petra Řihovská. Tradiční hráčský systém v Klimkovicích, se hrál vyřazovacím způsobem na dvě porážky a na jeden set do 30 bodů bez prodloužení se změnou stran v 15 bodech. Na turnaji se hrály pouze dívčí a chlapecké dvouhry.

V kategorii U17 se až do třetího kola vítězů dostal jak Tomáš Drkoš tak i Tomáš Svoboda. Ve čtvrtém kole Drkoš prohrál s klimkovickým Davidem Slívou a Svoboda s budoucím vítězem dvouhry chlapců Honzou Bučkem z Kopřivnice. V kole poražených pak Svoboda následně prohrál s olomouckým hráčem Matějem Hořanským a umístil se tak na 9-12 místě. Drkoš se v kole poražených probojoval o kolo dál a vypadl až s olomouckým Honzou Ovčačíkem a získal tak pro sebe 7-8 místo.

V kategorii U13 naši mladší kluci také vypadli z kola vítězů. Honza po zápase s Ondřejem Kupcem z Orlové, a Lukáš po prohře s Jakubem Dajčarem ze Šumperka. Bohužel se hned nato potkali v kole poražených, ze kterého vítězně vyšel Lukáš. Ten už pak ale nestačil na Libora Rašku z Kopřivnice. V konečném výsledku tak Honza získal 9-12 místo a Lukáš 7-8 místo. Nejlépe si v této kategorii vedla Petra, která potvrdila roli nasazené favoritky a postupně přehrála Marii Wojewodovou z BO Chance, Nikolu Zbořilovou z Badminton Akademie Olomouc, polskou hráčku Amelia Krzakala a vítězství završila nad klimkovickou hráčkou Veronikou Čížovou.

Fotky z turnaje najdete na našem Facebooku.