1. místo Lucie Skařupové na otevřeném GP C U 13 v Přerově

V sobotu 18.2.2017 pořádal SK BADMINTON Přerov, z.s. otevřený turnaj mladších žáků. Z přerovských se zúčastnila děvčata Lucie Skařupová a Adéla Krejčířová, z chlapců pak Adam Černý. Zatímco Adam a Adéla zkušenosti teprve nabírají, Lucka šla do turnaje, i vzhledem k postavení na celostátním žebříčku (nyní 8. v republice), s cílem zisku medaile.

Úvodní kola dvouher se v tomto turnaji hrála na skupiny, takže každý mohl změřit síly minimálně s třemi soupeři. Adam po třech prohraných zápasech skončil čtvrtý ve skupině a obsadil tak dělené 25.- 28. Místo. Adéla skončila po jedné výhře ve skupině třetí a obsadila tak dělené 9.-12. místo. V soutěži čtyřher pak oba se svými partnery prohráli v 1. kole. Oběma chybí především větší dravost, rychlost po kurtu a především chuť poprat se o výsledek a soutěžit. Na druhé straně je třeba kladně hodnotit účast a zapojení se do turnaje. Někteří hráči, kteří na turnaj byli nominováni ani bez omluvy nepřišli..

Lucka jako druhá nasazená v turnaji ovládla svou skupinu a zvítězila ve všech třech utkáních. V závěrečném pavouku pak přehrála Slívovou z Kopřivnice 2:0 na sety a postoupila do semifinále, kde se střetla se Špačkovou rovněž z Kopřivnice. Po úvodní prohrané sadě a vítězné druhé už ve třetím setu jasně dominovala a zvítězila 8:21, 21:18, 21:7. Stejný scénář se opakoval i ve finále s Barborou Helešicovou z Klimkovic. Po prohrané první sadě pak Lucka již celý zápas ovládla a zvítězila 16:21, 21:12, 21:12. K vítězství ve dvouhře přidala ještě třetí místo ve čtyřhře se Slívovou.

Výsledky turnaje ke stažení (.xls)

Fotky z turnaje najdete na našem Facebooku