1. kolo družstev žáků v Kopřivnici

V sobotu 3. 9. se v Kopřivnici konalo 1. kolo smíšených družstev žáků, na které jsme dorazili ve složení chlapců Tomáš Svoboda, Ondřej Soják, Tomáš Drkoš a děvčat Maruška Studená, Ella Grigárková, Lucie Skařupová. Postupně jsme v něm nastoupili proti hráčům z TJ Sokol Klimkovice “A“, SK Badmintonu Boreček Opava a BK Kopřivnice. Našim čtvrtým soupeřem měl být Kabal team Karviná, ale toto družstvo bohužel na zápas nedorazilo. Tato změna nám přinesla výhodu v tom, že se zápasy dvou spolu soupeřících družstev mohli odehrávat zároveň na třech kurtech.

V prvním kole proti hráčům z Klimkovic, kteří byli lépe připraveni jak po technické stránce tak i v rychlejším pohybu po hřišti, se nám nepodařilo získat v celém utkání ani jednu výhru. Přestože některé zápasy byly docela vyrovnané, tak v závěrech jednotlivých setů se lépe dařilo klimkovickým hráčům a nakonec vyhráli 7:0.

Druhé družstvo, se kterým jsme se utkali byl SK Badminton Boreček Opava. I zde bylo vidět, že hráči, zejména kluci ze soupeřícího družstva, byli ve dvouhrách lépe mentálně připraveni na zvládnutí koncovek jednotlivých setů. Dva vítězné body, které jsme získali díky Marušce Studené a Tomáši Drkošovi ve dvouhře a smíšené ctyřhře dokázaly pouze snížit naši porážku na 2:5 a z vítězství se radovalo družstvo Opavy.

Dramatické bylo závěrečné třetí utkání s BK Kopřivnicí, kde jsme se o jednotlivé body doslova přetahovali. Rozhodující vítězný bod v náš prospěch se podařilo získat až Ondrovi Sojákovi ve dvouhře ve třetím setu. Závěrečné skóre tedy bylo 4:3 pro Přerov.

Fotky z turnaje najdete na našem Facebooku.

foto1 foto2 foto3